#1liga : Przybyły i zbiły. Show Rysów

Idealnie rozpoczęły sezon piłkarki Rysów Bukowina Tatrzańska. W pierwszej kolejce nowego sezonu pokonały w wyjazdowym spotkaniu aż 6:1 piłkarki z Tomaszowa Mazowieckiego.

Tak naprawdę już w pierwszych siedemnastu minutach było po meczu. Dziewczyny z Podhala zdołały strzelić cztery gole. W drugiej dołożyły dwa kolejne, a gospodyniom starczyło sił tylko na honorowego gola.

Zwycięstwo, a szczególnie jego rozmiary i przebieg tego spotkania w pierwszych jego minutach jest o tyle zaskakujące, że na boisko wybiegliśmy niemal prosto z autokaru. Było więc trochę obaw, jak zmęczone długą podrożą dziewczyny wejdą w mecz. Szczerze, sam byłem w szoku patrząc na to co się dzieje. Cieszy wygrana, ale nie możemy się nie zachłysnąć. To dopiero początek sezonu. Niemniej taki mecz i taki początek pozytywnie wpłynie na morale dziewcząt, którym bardzo gratuluje i wyniku i samej postawy – ocenił trener Rysów Paweł Podczerwiński w rozmowie z portalem Podhale Region.


1. kolejka I ligi grupy południowej
19.08.2018, Tomaszów Mazowiecki
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki vs Rysy Bukowina Tatrzańska 1:6 (0:4)
Dąbrowska – 2x Solawa, Wlaźlak, Maciążka, Misiura, Szostak.

MVP TKF : Klaudia Maciążka

MUKS: Perzchała – Wójciak, Kowalska (Ziółkowska), Jasnowska , Jaroszewska , Maciaszczyk, Dąbrowska, Chudy, Milewska, Kołacha, Okrój

RYSY: Dulak (Socha) – Łagowska, Szostak, Jurkowska, Gawlak, Misiura, Solawa, Wlaźlak (Kantor), Pisowicz, Kornaś (Kulpa), Maciążka.

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.