Czarne derby, dublet Wiankowskiej

Niespodzianki nie było! Czarne znów wygrywają i po trzech seriach spotkań mają komplet punktów.

Od początku gospodynie przeważały, impet ataku od początku był imponujący. Już w pierwszych minutach spotkania wynik otworzyła Martyna Wiankowska. Potem okazje miały jeszcze Jaszek czy Fischerova, ale nie były one celne. Jeszcze przed przerwą najlepszą okazję miała ponownie Fischerova i Hmirova , lecz przegrała pojedynek sam na sam z Komosą.

Obraz gry po prerwie nie wiele się zmienił. Mitech sporadycznie zagrażał Czarnym, które dalej atakowały. Już w 64. minucie Dżesika Jaszek zmarnowała świetną okazję do podwyższenia. Już trzy minuty później strzał Grad sparowała na rzut różny Komosa.

W końcu impas przełamała Fischerova, która podwyższyła na 2:0, pakując piłkę główką po kornerze Hmirovej. Podopieczne Grzegorza Majewskiego od tego momentu niemal nie schodziły z połowy Mitechu i próbowały dobić rywala. Udało się to dopiero Wiankowskiej w 88. minucie. Martyna dobiła strzał z rzutu karnego Hmirovej. Dopiero w doliczonym czasie gry dały o sobie znać podopieczne Roberta Sołtyska. Po rzucie wolnym bitym przez Patrycję Rżany to Renata Warunek zdobył honorowego gola.

• Martyna Wiankowska (Czarni) (55%, 35 Votes)
  • Patricia Hmirova (Czarni) (27%, 17 Votes)
  • Patricia Fischerova (Czarni) (19%, 12 Votes)

Total Voters: 64

Głosujemy do jutra do godziny 10:00

3. kolejka Ekstraligi
18.08.2018, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs Mitech Żywiec 3:1 (1:0)

Wiankowska 7′, 88′, Fischerova 68′ – Warunek 92′

CZARNI: Szymańska – Horvathova, Grad (88′ Ogierman), Fischerova, Wycisk, Zawiślak, Operskalska, Matla, Hmirova, Wiankowska, Jaszek

MITECH: Komosa – Zeman, Biegun, Rżany, Zdechovanova, Wnuk, Chrzanowska (88′ Seńkow), Sykorova (75′ Warunek), Stopka (55′ Smidova), Matyja (84′ Smaza), Liskova (46′ Prokop)