Czarne derby, dublet Wiankowskiej

Niespodzianki nie było! Czarne znów wygrywają i po trzech seriach spotkań mają komplet punktów.

Od początku gospodynie przeważały, impet ataku od początku był imponujący. Już w pierwszych minutach spotkania wynik otworzyła Martyna Wiankowska. Potem okazje miały jeszcze Jaszek czy Fischerova, ale nie były one celne. Jeszcze przed przerwą najlepszą okazję miała ponownie Fischerova i Hmirova , lecz przegrała pojedynek sam na sam z Komosą.

Obraz gry po prerwie nie wiele się zmienił. Mitech sporadycznie zagrażał Czarnym, które dalej atakowały. Już w 64. minucie Dżesika Jaszek zmarnowała świetną okazję do podwyższenia. Już trzy minuty później strzał Grad sparowała na rzut różny Komosa.

W końcu impas przełamała Fischerova, która podwyższyła na 2:0, pakując piłkę główką po kornerze Hmirovej. Podopieczne Grzegorza Majewskiego od tego momentu niemal nie schodziły z połowy Mitechu i próbowały dobić rywala. Udało się to dopiero Wiankowskiej w 88. minucie. Martyna dobiła strzał z rzutu karnego Hmirovej. Dopiero w doliczonym czasie gry dały o sobie znać podopieczne Roberta Sołtyska. Po rzucie wolnym bitym przez Patrycję Rżany to Renata Warunek zdobył honorowego gola.


 

MVP TKF :

  • Martyna Wiankowska (Czarni) (55%, 35 Votes)
  • Patricia Hmirova (Czarni) (27%, 17 Votes)
  • Patricia Fischerova (Czarni) (19%, 12 Votes)

Total Voters: 64

Głosujemy do jutra do godziny 10:00


3. kolejka Ekstraligi
18.08.2018, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs Mitech Żywiec 3:1 (1:0)

Wiankowska 7′, 88′, Fischerova 68′ – Warunek 92′

CZARNI: Szymańska – Horvathova, Grad (88′ Ogierman), Fischerova, Wycisk, Zawiślak, Operskalska, Matla, Hmirova, Wiankowska, Jaszek

MITECH: Komosa – Zeman, Biegun, Rżany, Zdechovanova, Wnuk, Chrzanowska (88′ Seńkow), Sykorova (75′ Warunek), Stopka (55′ Smidova), Matyja (84′ Smaza), Liskova (46′ Prokop)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.