Publicystyka Serie A Świat

Superpuchar Włoch przesunięty.

Walka o nadzór nad Serie A i B

W wynikiu sporu kompetencyjnego na linii: kluby Serie A oraz B – FIGC (Włoski Związek PN) – LND (liga zarządzająca amatorskim futbolem) mecz o Superpuchar Włoch pomiędzy Juventusem i Fiorentiną przesunięty został na 25 sierpnia.

Specjalny wysłannik FIGC Roberto Fabriccini ma za zadanie ugasić „pożary” (pojawiły się przesłanki o strajku – choć same piłkarki tonują tu raczej emocje) i otworzyć dialog pomiędzy klubami a LND w sprawie dlaszego porozumienia. W dużym uproszczeniu kluby chcą prześć pod bezpośredni nadzór FIGC jako powód podając m.in rosnacą profesjonalizację widoczną już na poziomie akademii młodzieżowych wspólnych z męskimi klubami Serie A oraz B. Z kolei LND zarządzająca dotychczas kobiecymi rozgrywkami, która to ostatnimi laty czerpie rosnące zyski z kobiecego futbolu (prawa do wizerunku, pieniądze z europejskich pucharów) próbuje wynaleźć rozmaite kruczki prawne by ów zyski utrzymać przez kolejny rok. 

W efekcie przedłużającego się sporu pojawiło się, na razie odległe ale nie mniej realne zagrożenie opóźnienia startu nowego sezonu Serie A i B

Rob Mikalski

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: