Dziewięć goli w Żywcu, hokejowa wygrana Mitechu

Przed tygodniem piłkarki Mitechu i Polonii uległy po 0:2 w pierwszej kolejce Ekstraligi. W sobotę oba zespoły pokazły walkę i dały zgromadzonym kibicom niezły spektakl.

Już po kwadransie po golach Matyi i Wnuk gospodynie prowadziły już 2:0. Chwila nie uwagi i Polonistki zdołały wyrównać. Historyczną pierwszą bramkę w Ekstralidze dla dziewczyn z Poznania strzeliła Zuzanna Sawicka. Mitech obudził się pod koniec drugiej połowy. W 37. minucie w odpowiednim miejscu w polu karnym znalazła się Liskova i trafiła na 3:2. Jeszcze przed przerwą świetną okazję miała Magda Chrzanowska, lecz nie wykorzystała okazji sam na sam.

Po zmianie stron Mitech przeważał, lecz nie wiele z tego wynikało. W 60. minucie Polonistki zdołały nawet wyrównać, za sprawą gola Pauliny Liczbińskiej. Gospodynie nie pozostały dłużne, bo już dziewięć minut później po asyście Zdechovanovej gola strzeliła Maja Stopka. Na odrobienie strat nie starczyło już sił beniaminkowi, a doświadczone Góralki pod koniec spotkania trafiły jeszcze dwa razy.

Za tydzień Mitech zagra w Sosnowcu z Czarnymi, a Polonia podejmie u siebie Medyka Konin.

• Magdalena Matyja (Mitech) (43%, 20 Votes)
  • Petra Zdechovanova (Mitech) (30%, 14 Votes)