Kolejny komplet punktów piłkarek z Wałbrzycha

Wczorajszy mecz AZS PWSZ Wałbrzych z UKS SMS Łódź zakończył się zwycięstwem piłkarek z Dolnego Śląska 2:1 (1:0) po bramkach Małgorzaty Mesjasz oraz Dominiki Dereń. Honorową bramkę dla Łodzianek zdobyła Maja Osińska. Sprawdźcie jak podsumował spotkanie trener gospodyń – Kamil Jasiński.

Do otwarcia wyniku spotkania doszło w 22. minucie, kiedy Katarzyna Konat doprowadziła do faulu w polu karnym na Klaudii Fabovej. Wspomniana Mesjasz wykorzystała szansę i nie zmarnowała podyktowanej jedenastki. W 54. minucie z lewego skrzydła świetnie dośrodkowała piłkę w szesnastkę SMS’u Klaudia Miłek. Podanie wykorzystała Dominika Dereń, która głową wykończyła akcję na dalszym słupku bramki Danuty Paturaj.

Pierwsza część spotkania układała się praktycznie w pełni dla dziewczyn z PWSZ. W drugiej odsłonie pojawiło się nieco błędów, co poskutkowało kilkoma kontrami w wykonaniu zawodniczek z Łodzi. Jedną w 64. minucie korzystnie wykorzystała Maja Osińska i tym samym doprowadziła do stanu 2:1, który utrzymany został do końca starcia.

W następny weekend AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się na wyjeździe z GieKsą Katowice, natomiast UKS SMS Łódź podejmie na swojej ziemi AZS Wrocław.