Kolejny komplet punktów piłkarek z Wałbrzycha

Wczorajszy mecz AZS PWSZ Wałbrzych z UKS SMS Łódź zakończył się zwycięstwem piłkarek z Dolnego Śląska 2:1 (1:0) po bramkach Małgorzaty Mesjasz oraz Dominiki Dereń. Honorową bramkę dla Łodzianek zdobyła Maja Osińska. Sprawdźcie jak podsumował spotkanie trener gospodyń – Kamil Jasiński.

Do otwarcia wyniku spotkania doszło w 22. minucie, kiedy Katarzyna Konat doprowadziła do faulu w polu karnym na Klaudii Fabovej. Wspomniana Mesjasz wykorzystała szansę i nie zmarnowała podyktowanej jedenastki. W 54. minucie z lewego skrzydła świetnie dośrodkowała piłkę w szesnastkę SMS’u Klaudia Miłek. Podanie wykorzystała Dominika Dereń, która głową wykończyła akcję na dalszym słupku bramki Danuty Paturaj.

Pierwsza część spotkania układała się praktycznie w pełni dla dziewczyn z PWSZ. W drugiej odsłonie pojawiło się nieco błędów, co poskutkowało kilkoma kontrami w wykonaniu zawodniczek z Łodzi. Jedną w 64. minucie korzystnie wykorzystała Maja Osińska i tym samym doprowadziła do stanu 2:1, który utrzymany został do końca starcia.

W następny weekend AZS PWSZ Wałbrzych zmierzy się na wyjeździe z GieKsą Katowice, natomiast UKS SMS Łódź podejmie na swojej ziemi AZS Wrocław.

Piotr Walkowiak


MVP TKF :

  • Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ) (40%, 19 Votes)
  • Dominika Dereń (AZS PWSZ) (32%, 15 Votes)
  • Anna Zając (AZS PWSZ) (28%, 13 Votes)

Total Voters: 47

Głosujemy do godziny 15:00


2. kolejka Ekstraligi
11.08.2018, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs SMS Łódź 2:1 (1:0)

Mesjasz 22’k, Dereń 54′ – Osińska 63′

PWSZ: Sapor – Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka (46′ Ostrowska), Kędzierska, Zając, Kuciewicz (86′ Rozmus), Dereń (93′ Głowacka), Rapacka (83′ Głąb), Miłek, Fabova (90′ Kowalczyk).

SMS: Paturaj – Enjo (70′ Zieniewicz), Zubczyk, Konat, Kurzawa, Jedlińska (75′ Wesołowska), Zbyrad (80′ Sokołowska), Parczewska, Osińska (65′ Oleksiak), Stanović (46′ Turkiewicz), Filipczak

zdjęcia z meczu oraz prezentacji na portalu walbrzych.dlawas.info

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.