Wynik lepszy od gry, Medyk ogrywa beniaminka

Tuż przed wyjściem piłkarek na murawę, nad stadion zaniosły się ciemne chmury. Nie przeszkadzało to jednak piłkarkom. Mecz od mocnego uderzenia zaczęły gospodynie, bowiem już w pierwszej minucie faulowana była Kopińska, ale Nikol Kaletka minimalnie przestrzeliła z rzutu wolnego. Chwilę później Medyk „wjechał” prawą stroną boiska i wyłożoną idealnie piłkę w siatce umieściła Dominika Kopińska.

GieKSa próbowała szybko odpowiedzieć. W 6. minucie jednak dobrze zapowiadającej się akcji niewykorzystana Wiktoria Nowak. Po “kontrze” i faulu Medyk umieścił piłkę w bramce po raz drugi, ale sędzia asystentka dopatrzyła się pozycji spalonej.

[foto. Sebastian Godyla]
W 14. minucie atomowym strzałem wyrównała Angelina Łąckiewicz-Oślizło. Prawdę mówiąc, nic nie zapowiadało gola, ale motywacja kibiców hasłem „uderz!” podziałała. Po wyrównaniu inicjatywę przejęły przyjezdne. I tylko one wiedzą, dlaczego od osiemnastej minuty nie prowadziły w tym meczu.

Około dwudziestej minuty mecz się wyrównał, Medyk kilkukrotnie zagroził Weronice Klimek, ale albo minimalnie chybiały podopieczne Romana Jaszczaka, albo defensywa GieKSy stawała na wysokości zadania.

Drugą połowę ponownie zaczęły lepiej Medyczki. Już w 46. minucie mogły podwyższyć prowadzenie, ale po strzale z rzutu wolnego Natalii Chudzik piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Z upływem czasu ex mistrz prezentował się coraz lepiej, ale brakowało przysłowiowej “kropki nad i”. Tego dnia jednak celownik gospodyń był mocno rozregulowany. W momencie, gdy na boisku pojawiła się Anna Gawrońska kibice wierzyli w kolejne gole. W 88. minucie pięknym rajdem właśnie Gawrońska obsłużyła Kopińską, ustalając wynik spotkania na 3:1.

• Dominika Kopińska (Medyk) (48%, 69 Votes)
  • Angelina Łąckiewicz Oślizło (GKS) (41%, 58 Votes)