GieKSa zgodnie z planem

Zgodnie z przewidywaniami GieKSa przeważała i spokojnie pokonała Mitech Żywiec, odnosząc pierwsze historyczne zwycięstwo Ekstralidze.

Od początku spotkanie gospodynie przeważały i kontrolowały spotkanie. Ofensywa Mitechu w zasadzie była dziś bezzębna. Już w 34. minucie premierową bramkę w Ekstralidze dla zespołu z Katowic zdobyła Kinga Kozak. GieKSa przeważała, lecz nie zdołała zdobyć kolejnego gola. W świetnej formie była dziś bramkarka Góralek – Aleksandra Komosa. Dopiero w 87. minucie Joanna Wróblewska przełamała impas i ustaliła wynik spotkania na 2:0.

Warto wspomnieć, iż drugą połową spotkania z naszym redaktorem Piotrem Walkowiakiem komentował selekcjoner reprezentacji Polski Miłosz Stępiński.

Już za tydzień druga kolejka Ekstraligi. Mitech podejmie u siebie Polonie Poznań, a GieKS zagra na wyjeździe z Medykiem w Koninie.

Od nowego sezonu wprowadziliśmy sporą zmianę. Od dziś piłkarkę spotkanie będziecie mogli wybrać i wy. Głosujemy do jutra do godziny 10:00. Spośród zwycięzców MVP spotkania będziecie mogli wybrać piłkarkę kolejki.

• Joanna Wróblewska (GKS GieKSa Katowice) (39%, 31 Votes)
  • Kinga Kozak (GKS GieKSa Katowice) (38%, 30 Votes)
  • Aleksandra Komosa (TS Mitech Żywiec) (24%, 19 Votes)

Total Voters: 80

1. kolejka Ekstraligi
04.08.2018 r., Katowice
GKS GieKSa Katowice vs TS Mitech Żywiec 2:0 (1:0)

Kozak 34′, Wróblewska 87′

GKS : Klimek – Buszewska, Hajduk, Konieczna, Olszewska – Nowak (70′ Konkol), Wróblewska, Nosalik, Łąckiewicz-Oślizło (90′ Brzęczek) – Matusik (55′ Tkaczyk), Kozak

TSM : Komosa – Zdechovanova, Rżany, Biegun, Gruszka (25′ Zeman), Matyja (75′ Prokop), Chrzanowska, Sykorova, Stopka, Wnuk, Liskova (85′ Warunek)