Czy Polonia Poznań wystartuje w Ekstralidze?

Świadek polskiego piłkarstwa kobiecego zadaje sobie pytanie: „Czy Polonia Poznań wystartuje w Ekstralidze”. Zespół mimo potężnych braków finansowych otrzymał pomoc w postaci stadionu, na którym będzie mógł rozgrywać swoje domowe mecze.

Jak donosi sportowy-poznan.pl dłoń do beniaminka Ekstraligi wyciągnęli włodarze męskiej Warty Poznań, którzy zaoferowali – w ramach współpracy – obiekt przy Drodze Dębińskiej. Mimo, że boisko nie spełnia wymogów licencyjnych I ligi męskiej, to nadaje się do rozgrywania ekstraligowych spotkań kobiet.

Piłkarki z nad Warty zainaugurują swój historyczny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej meczem z AZS UJ Kraków, który rozegrany zostanie w sobotę (04.08.18) o godzinie 11:00 na wspomnianym stadionie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej.

 

Piotr Walkowiak

One Reply to “Czy Polonia Poznań wystartuje w Ekstralidze?”

  1. Polonia Poznań to jedyne pewniaczki do spadku z ekstraligi. Właściwie drużyna która uzyskała awans przestała istnieć. Natomiast „wzmocnienia” wystarczające może i są, ale na poziom 2 ligi ! Kto podzieli los Polonii? Wrocław, Kraków, Biała Podlaska? W tej trójce należy upatrywać drugiego spadkowicza. W temacie Polonii, są tacy którzy wręcz uważają iż ta drużyna nie dotrwa do końca rozgrywek. Ani drużyny, ani obiektu, ani kasy. Na samym zapale długo się nie pojedzie !

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.