#EkstraRaport (1) : Cóż tam, panie, w Ekstralidze ?

GKS Górnik Łęczna 

Mistrzynie Polski trenują już od początku lipca. W mijającym tygodniu uczestniczyły w turnieju Amber Cup na Litwie. Tam wypadły średnio – wygrały z Mistrzem Białorusi 3:2 oraz dwukrotnie przegrały z Gintrą. Za tydzień Górnik jedzie do Niemiec na spotkanie towarzyskie z Turbine Poczdam.

Są też pierwsze wzmocnienia. Do Górnika Łęczna dołączyły cztery zawodniczki: Jolanta Siwińska, Patrycja Balcerzak, Krystyna Sikora i Małgorzata Grec. Z klubem pożegnała się Dżesika Jaszek i Izabela Tomasiak, a kariery zawodnicze zakończyły Anna Sznyrowska i Dominika Kwietniewska.

Amber Cup nie dla Górnika


Czarni Sosnowiec

Dopiero rozpoczęły przygotowania, a śmiało można nazwać wicemistrzynie Polski mianem ‚królowych polowania’. Klub w piątek ogłosił pozyskanie Dżesiki Jaszek, Martyny Wiankowskiej oraz Pauliny Zawiślak. W kolejce są już umowy Joanny Więcławek i Martyny Małysy.

W sobotę podopieczne Grzegorza Majewskiego zaliczyły jednak falstart, przegrywając w sparingu z SMSem 1:4.

OFICJALNIE : Jaszek w Czarnych


Medyk Konin

Medyk jest już w pełni przygotowań. Już zakontraktował trzy zawodniczki: Dominikę Kopińską, Julię Maskiewicz oraz Haley Lukas. Podopieczne Romana Jaszczaka dobrze rozpoczęły okres przygotowawczy, pokonując pewnie Polonię Poznań (8:0) i Ferencvaros Budapeszt (6:0).

Drugi sparing Medyka – drugi pogrom


AZS PWSZ Wałbrzych 

Zespół Kamila Jasińskiego przygotowania rozpoczął od ostrego ‚wietrzenia szatni’. Z klubu odeszło, aż dziewięć zawodniczek. Są też nowe. AZS PWSZ parafował już umowy z Jagodą Sapor, Natalią Piątek oraz Karoliną Ostrowską. W drodze są kolejne zawodniczki.

W sobotę w pierwszym springu AZS PWSZ pokonał Olimpią Szczecin 3:0 po golach Klaudii Miłek i jednym Julii Kowalczyk. Za tydzień najlepszy obecnie klub na Dolnym Śląsku zagra w portugalskiej Coimbrze w futsalowych Akademickich Mistrzostwach Europy.


UKS SMS Łódź

Znakomity okres dla łódzkiej ekipy. Najpierw Mistrzostwo Polski Juniorek zdobyte w Szczecinie, potem wygrana kadry województwa łódzkiego w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nastąpiły przetasowania kadrowe. Do Czarnych przeszła największa gwiazda SMSu – Martyna Wiankowska, a do Łodzi wróciła Olha Zubchyk oraz z AZS-u Wrocław przyszły Anita Turkiewicz, oraz Maria Zbyrad.

Wyśmienicie na razie wypadają podopieczne Marka Chojnackiego. W pierwszym spotkaniu towarzyskim pokonały Czarne Sosnowiec 4:1.


Olimpia Szczecin 

W centrum badań Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się badania wydolnościowe oraz analiza składu i masy ciała. Kolejnymi etapami będą FMS, analiza morfologiczna oraz badania szybkości i siły poszczególnych zawodniczek.

Z klubem pożegnały się już pierwsze zawodniczki, są też wzmocnienia. Według naszych informacji na testach w klubie przebywa Julia Brzozowska. Młoda defensorka w poprzednim sezonie dowodziła obroną Unifreeze Górzno i była kapitanem zespołu. Czy zyska sobie zaufanie trener Natalii Niewolnej ?

W sobotę Olimpijki przegrały 0:3 sparing z AZS PWSZ Wałbrzych.


TS Mitech Żywiec

Początek przygotowań klub z Żywca rozpoczął słodko-gorzko, bo od imprezy z okazji XV-lecia oraz i pożegnania kapitan Agaty Droździk (wyjeżdża do Norwegii). Potem przeszedł czas jednak już na przygotowania i ciężką pracę.

Mijający tydzień podopieczne Roberta Sołtyska spędziły na obozie przygotowawczym w Nowym Targu. Tam zostały rozegrane dwa sparingi z pierwszoligowymi Rysami Bukowina Tatrzańska (3:1 i 1:2). Na testach przebywa Stanislava Liskova z Czarnych Sosnowiec.

Pierwsze wzmocnienie Mitechu ?

 


AZS UJ Kraków 

Jagiellonki już są w pełni reżimu treningowego. Co doskonale już widać. W sobotę pokonały w Katowicach silny GKS: po golu Eweliny Bolko. Teraz czas na Akademickie Mistrzostwa Europy w futsalu i wyjazd do portugalskiej Coimbry. Tam pod wodzą Krzysztofa Swóła będą tam bronić zdobytego przed dwoma laty brązowego medalu, a z pewnością spróbują powalczyć o Mistrzostwo.

Z klubu odeszła Natalia Malota (do Prądniczanki) oraz Kamila Ferfecka (szuka klubu). Do klubu za to z wypożyczenia do Respektu Myślenice wróciła Natalia Wróbel, z Czwórki Radom przyszła Izabella Tracz, a z AZS UW Warszawa Katarzyna Włodarczyk. Zapowiada się, że to nie koniec wzmocnień. Na testach w klubie przebywa bramkarka ze Słowacji oraz napastniczka z Ukrainy.


AZS PSW Biała Podlaska 

Podopieczne Michała Kwietnia do treningów wrócą dopiero w najbliższy poniedziałek. Na razie największym wzmocnieniem Białej jest przedłużenie na kolejne lata kontraktu z Ewą Cieślą. Według naszych informacji klub w najbliższym czasie powinien potwierdzić przynajmniej trzy transfery.


AZS Wrocław 

Ekipa z Dolnego Śląska już trenuje. Po raz kolejny zmienił się jednak trener – Dawida Gomole zastąpił Piotr Jagieła. Odeszło już też sporo piłkarek – Małgorzata Grec (do Górnika), Joanna Wróblewska, Joanna Olszewska (do GKSu), Jagoda Sapor (do AZS PWSZ), Anita Turkiewicz i Maria Zbyrad (do UKS SMS). W kolejce są jednak następne. Klub ma jednak sporo młodzieży, rezerwy, Szkołę Mistrzostwa Sportowego – z pewnością nie wycofa się z Ekstraligi.

Już gra pierwsze sparingi. W sobotę w Nowej Rudzie prezgrał jednak z Polonią Poznań (0:2).

Gorące wrocławskie krzesło. Nowy trener we Wrocławiu


GKS GieKSa Katowice 

Podopieczne Witolda Zająca rozpoczęły treningi już pod koniec czerwca. Oficjalnie zostały potwierdzone już trzy transfery : Joanny Wróblewskiej, Joanny Olszewskiej oraz Anny Konkol. W kolejce już są transfery Kingi Kozak, Zofii Buszewskiej, Agaty Sobkowicz, Magdaleny Wojcik i Weroniki Klimek.

Jednak sprawdza się stare piłkarskie porzekadło, że ‚nazwiska nie grają’. W pierwszym meczu sparingowym w Katowicach GKS przegrał z AZS UJ Kraków 0:1 po golu Eweliny Bolko.


Polonia Poznań 

Beniaminek trenuje już od początku lipca. Tydzień temu w pierwszym sparingu dostał solidne baty od Medyka Konin (0:8). Mijający tydzień cały zespół trenował na obozie w dolnośląskiej Nowej Rudzie, co dało efekty. W sobotnim sparingu z AZS Wrocław Polonistki wygrały 2:0 po golach Aleksandry Tyl oraz Pauliny Bączek.
Po powrocie z obozu beniaminek zagra przed ligą jeszcze dwa sparingi (18.07) z Olimpią Szczecin i (24.07) pierwszoligową Kotwicą Kórnik.

2 Replies to “#EkstraRaport (1) : Cóż tam, panie, w Ekstralidze ?”

  1. Co z piłką kobiecą w Poznaniu? Polonia awans! Ale czy to nie awans na wyrost? Polonia – BRAK CYWILIZOWANEGO obiektu do rozgrywania meczów ligowych! Finanse ? No sam prezes coś wypowiedział się w temacie …że cienko ! Skład ? No na I ligę , OK Ale na ekstraligę to słabo. Mało tego niemal połowa z PODSTAWOWEGO składu odchodzi z Polonii!! Monika Nowak, Anna Jacewicz, Renata Senkowska-Nowak – koniec kariery. Alicja Zając – tylko futsal. Co się dzieje z Alicją Busza ? Co z Moniką Marczak-Skowrońską? Co z Adrianną Sikora? Kto przychodzi ? Podobno dwie piłkarki z Kotwicy Kórnik ? Uzupełnienia z rezerw, odrobinę zbyt małe umiejętności jak na przeskok z 3 ligi do Ekstraligi !!! Oby tegoroczne awanse nie przypominały ubiegłorocznych. Awans i ….spadek !

  2. co wy sie tak przejmujecie transferami beniaminków? każdy klub ma swoją politykę. dajcie im decydować jak będzie wyglądał ich zespół. irytujące jest to ciągłe gderanie wzmocnienia, transfery itp itd
    przede wszystkim powinny grac te które awans wywalczyły, bo po to trenuja i walczą na boisku. a kto spadnie? co to za różnica ktos musi. jesli Polonia nie ma kasy na transfery to ich sprawa czy wystartuja i w jakim skladzie, czy sie utrzymaja czy wrócą za rok do 1 ligi. ktos by sie ucieszył jesli nie przystąpiłaby do rozgrywek w ekstralidze? chyb nie o to chodzi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.