Medyk rozbił beniaminka z Poznania

W sobotę w Koninie odbył się pierwszy tego lata ekstraligowy sparing. Medyk podejmował Polonię Poznań, mimo że buduje nowy skład i testuje nowe zawodniczki – to zdemolował beniaminka 8:0. Spotkanie było istnym poligonem doświadczalnym dla trenera Romana Jaszczaka, które swobodnie testował nowe ustawienia.

Do przerwy Medyk prowadził 5:0 po golach dwóch golach Dominiki Kopińskiej, Nikol Kaletki oraz jedynym Gabiji Gedgaudaite. Po zmianie stron gospodynie dołożyły kolejne trzy trafienia – dwa Natalia Chudzik oraz jedną Gedgaudaite.

Polonia strasznie blado wypadła na tle nowego Medyka. W spotkaniu zaprezentowało się pięć testowanych przez Medyka zawodniczek. Dwie są bliskie pozostania w Koninie. To lewa obrończyni Haley Lukas, która w sobotę zaliczyła asystę przy pierwszej bramce oraz Litwinka z Żalgirisu Wilno – Gabija Gedgaudaite, która mecz zakończyła z dwoma bramkami na koncie.

Ponadto w sparingu wystąpiły jeszcze Amerykanka Jessie Wilkowsky, która pierwszą połowę zagrała na bramce, a drugą… w środku pola, stoperka z Ukrainy Alona Kovtun oraz jeszcze jedna testowana piłkarka z Polski. Szansę dostała również Faustyna Sikorska, dotąd grająca w drużynach młodzieżowych Medyka.

W poniedziałek Medyk odbierze brązowe medale za trzecie miejsce w Ekstralidze, a następnie uda się na obóz przygotowawczy do Bułgarii. Tam do zespołu dołączy Radoslava Slavcheva.

czytaj więcej i oglądaj zdjęcia ze sparingu na portalu lm.pl

 

źródło : lm.pl

 

Transfery Medyka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.