(…) – Tuż po wakacjach miałeś zaszczyt uczestniczyć w wartościowej konferencji szkoleniowej w Anglii, na którą dzięki Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej wyjechałeś w bardzo doborowym towarzystwie. Wśród uczestników znaleźli się m.in. selekcjonerzy dwóch najważniejszych Reprezentacji Polski Miłosz Stępiński i Marcin Kasprowicz czy też trener Mistrzyń Polski Piotr Mazurkiewicz. Jak to się stało, że znalazłeś się w tak doborowym towarzystwie?
– Przede wszystkim chciałem podziękować władzom PZPN, a w szczególności Prezesowi Bartnikowi, dzięki któremu dostałem taką szansę. Wspólny czas spędzony w takim towarzystwie na pewno wiele mnie nauczył i otworzył wiele nowych możliwości, z których na pewno w najbliższym czasie skorzystam.

– Co było tematem przewodnim tej konferencji i dlaczego zaproszona została akurat delegacja z Polski?
– Tematem konferencji było pokazanie, jak federacje poszczególnych krajów rozwijają kobiecą piłkę, jak wygląda szkolenie w krajach oraz strategie dalszego rozwoju federacji w kobiecej piłce.

(…)

– Trener Mazurkiewicz uchodzi za pogodnego i bardzo otwartego człowieka. Zapewne znaleźliście czas na wymianę kilku uwag co do zakończonego sezonu?
– Każdy z trenerów, z którymi byłem na Study Group był bardzo otwartym i pogodnym człowiekiem. Szczerze byłem zaskoczony tak dobrym przyjęciem mnie jako młodego trenera przez takich doświadczonych i świetnych fachowców. Naprawdę czułem się świetnie i bardzo im dziękuję za ten czas, gdyż dzięki nim naprawdę wiele się nauczyłem, a takie właśnie spotkania mogą wyjść jedynie na dobre kobiecej piłce.

(…)

czytaj całość TUTAJ

Rozmawiał Janusz Dyszkowski

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.