Pojawiło się kolejne już notowanie rankingu FIFA. Mamy dramat, jakiego nie było dawno. Spadamy, aż o pięć pozycji z 31 na 36 miejsce.

Straciliśmy co do poprzedniego rozdania 39 punktów ! Tajki odjechały nam na 55 oczek, wyprzedziła nas Walia, Irlandia, Czechy, Kostaryka, Argentyna, Portugalia.

Mocno w górę wystrzeliły wszystkie azjatyckie ekipy, a to bonus za Mistrzostwa na ich kontynencie. Podobnie rzecz się ma z ekipami z Ameryki Południowej. Premię za boje w bardzo trudnej grupie eliminacyjnej dostały: Walia – siedem meczów bez porażki w grupie z Anglią i Rosją; Irlandia za potyczki z Holandią i Norwegią; Czechy za boje z Niemkami i Islandią; Kostaryka za towarzyskie mecze z drużynami TOP 10 rankingu; Argentyna miała udane Copa America.

A my gdzie jesteśmy ? Cytując klasyka ‚w coraz ciemniejszej dupie’, stoimy w miejscu, a wszyscy nam uciekają. Mamy zaledwie dwie wygrane w słabej (relatywnie) grupie eliminacji Mistrzostw Świata. Ostatni raz z wyżej notowanymi rywalkami wygraliśmy rok temu…a był to jedyny raz od marca 2016.

Na czele rankingu Stany Zjednoczone, a za nimi Niemki. Na podium wróciła Francja, a spadła z niego Anglia. Do pierwszej dziesiątki wróciła Japonia.

 

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.