Rekordowy krok do pierwszej ligi

Rekord Bielsko-Biała wygrał pewnie 5:1 ze Spartą Daleszyce pierwszy mecz barażowy o udział w pierwszej lidze.

Od startu bielszczanki konsekwentnie realizowały obraną na pierwszy mecz barażowy taktykę. Uważna gra w obronie, pełna koncentracja, cierpliwość w budowaniu akcji ofensywnych oraz nękanie rywalek szybkimi atakami przez skrzydłowe Rekordu, to miały być (i były!) kluczowe elementy w taktyce biało-zielonych. Wystarczy zresztą spojrzeć na listę strzelczyń goli dla gości, cztery z nich były dziełem skrajnych, ofensywnych zawodniczek bielskiego zespołu. Fantastyczną skutecznością popisała się zdobywczyni trzech bramek – Katarzyna Moskała. Natomiast kluczowego i bardzo istotnego, bo pierwszego gola strzeliła Wioletta Mandla. „Rekordzistka” wpierw opanowała piłkę w powietrzu, będąc w pełnym biegu, po wyśmienitym, crossowym zagraniu Beaty Madei za linię obrony, po czym zmusiła bramkarkę Sparty do kapitulacji.

Pomeczowa opinia trenera Rekordu Marcina Trzebuniaka: – Cały zespół rozegrał bardzo dobre zawody. Było dużo fajnej gry od tyłu, z czego budowaliśmy kolejne akcje bramkowe. Ten mecz i jego wynik były taką kontynuacją dobrej passy z ostatnich tygodni. Tym samym bardzo przybliżyliśmy się do zrealizowania celu i spełnienia naszych marzeń – awansu do pierwszej ligi. A wygraną w Daleszycach cały team dedykuje Nikolinie Cwajnie i Tomkowi Skowrońskiemu, którzy nadal duchowo związani są z zespołem, a dziś wstąpili w związek małżeński, nasze najlepsze życzenia i gratulacje.

Rewanż za tydzień w Bielsku-Białej. W czwartek 21 czerwca w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się pierwszy mecz drugiej pary barażowej. Miejscowa Polonia podejmie Loczki Wyszków. Rewanż za tydzień w niedzielę 24 czerwca.

 


baraże o pierwszą ligę (1.mecz)
16.06.2018, Daleszyce
Sparta Daleszyce vs Rekord Bielsko-Biała 1:5 (0:2)

0:1 Mandla (20. min.)
0:2 Moskała (29. min.)
1:2 ? (56. min., karny)
1:3 Moskała (59.min.)
1:4 Klos (62. min.)
1:5 Moskała (81. min)

Rekord: Kuś – Bułka (65′ Bysko), Chrząszcz, Skolarz, Chóras, Madeja, Franaszek (83′ Marchewka), Nowacka, Mandla (83′ Chwastek), Klos, Moskała (83′ Chomiuk)

 

źródło : TS Rekord/ własne

One Reply to “Rekordowy krok do pierwszej ligi”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.