26 września 2022

Jak poinformowała oficjalna strona klubu AC Milan, klub nabył prawa sportowe od Brescii i zagra w nowym sezonie w Serie A.

Milan kupił prawa do wizerunku, miejsce w lidze, osiągnięcia oraz z pewnością większość piłkarek, zacznie od Serie A, a stara Brescia rozpocznie sezon od Serie C. Z pewnością UEFA nie zgodzi się na występ nowego Milanu w UEFA Women’s Champions League. Nieoficjalnie mówi się o kwocie 450 tysięcy euro, na jaką opiewa cała transakcja.

Jest to kolejny wyraźny sygnał w stronę europejskiej federacji, by poważnie podniosła pule nagród LM. Mgliste pół miliona euro zysku za Puchar Europy (które najpierw trzeba sobie wywalczyć) pokrywa ledwie pół sezonu wydatków – to zdecydowanie za mało, aby ryzykować koszta rozbudowy drużyny o gwiazdy i szeroką ławkę.

Już wiadomo, że z klubu odejdzie Katarzyna Daleszczyk. Z naszych informacji wynika, że Aleksandra Sikora zostanie we Włoszech. Czy w barwach Milanu, czy nowej ekipy … czas pokaże.

Kobiece derby AC Milan vs Juventus zapowiadają się pasjonująco ! Jest to kolejny z wielkich klubów, który stawia na kobiecy futbol. Kiedy w końcu panowie nad Wisłą zrozumieją, że w kobiecy futbol warto inwestować?

 

Dawid Gordecki

0 0 votes
Article Rating

Skomentuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: