Potwierdziły się nasze informacje. Futsalowa reprezentacja Polski będzie rozstawiona w pierwszych historycznych eliminacjach Mistrzostw Europy.

5 lipca w Nyonie odbędzie się pierwsze losowanie drabinki eliminacyjnej. Polska obok dwunastu innych reprezentacji rozpocznie od ostatniej rundy, która zostanie rozegrana w połowie września.

 

PRELIMINARY ROUND :  21-26 sierpnia

Dziesięć najsłabszych reprezentacji zostanie podzielonych na trzy grupy eliminacyjne – dwie po trzy drużyny i jedną po cztery. Zwycięzcy turniejów zagrają w rundzie finałowej.

Słowacja, Białoruś, Holandia, Belgia, Finlandia, Mołdawia, Szwecja, Armenia, Litwa, Irlandia Północna

 

MAIN ROUND :  11-16 września

Trzynaście rozstawionych drużyn i troje z eliminacji zostanie rozlosowanych do czterech drużyn po cztery reprezentacje. Zwycięzcy grup zagrają w pierwszym turnieju finałowym Mistrzostw Europy. Spośród uczestniczących federacji najpóźniej do końca wrzenia zostanie wybrany gospodarz finałów.

ZAPEWNIONY UDZIAŁ : Rosja, Hiszpania, Portugalia, Kazachstan, Ukraina, Włochy, Serbia, Słowenia, Chorwacja, Węgry, Czechy, Rumunia, Polska

 


 

Do turnieju finałowego w lutym 2019 awansują tylko cztery reprezentacje. Dokładny format eliminacji zostanie potwierdzony przed losowaniem.

 

KALENDARZ 

  • Losowanie kwalifikacji : 5 lipca, Nyon
  • Runda wstępna: 21-26 sierpnia 2018
  • Runda główna 11-16 września 2018
  • Losowanie finałów: termin wkrótce
  • Turniej finałowy: 14-17 lutego 2019
Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu
error
%d bloggers like this: