Jak podaje włoski dziennik „Giornale di Brescia’ AC Milan za blisko pół miliona euro wykupi kobiecego wicemistrza Włoch Brescię Calcio.

Oba kluby z Lombardii doszły do porozumienia. Właściciel Brescii Massimo Cellino oficjalnie ogłosił, że kobieca sekcja jest bankrutem. Oficjalnie już wiadomo, że klub nie zagra w Lidze Mistrzyń. Cellino nie jest fanem kobiecego futbolu, jest właścicielem męskiego Leeds United oraz męskiej Brescii i z pewnością sprzeda kobiecą sekcję.

Jeśli do transakcji dojdzie to Milan kupi prawa do wizerunku, miejsce w lidze, osiągnięcia oraz z pewnością większość piłkarek, zacznie od Serie A, a stara Brescia rozpocznie sezon od Serie C. Z pewnością UEFA nie zgodzi się na występ nowego Milanu w UEFA Women’s Champions League.

Jest to kolejny wyraźny sygnał w stronę europejskiej federacji, by poważnie podniosła pule nagród LM. Mgliste pół miliona euro zysku za Puchar Europy (które najpierw trzeba sobie wywalczyć) pokrywa ledwie pół sezonu wydatków – to zdecydowanie za mało, aby ryzykować koszta rozbudowy drużyny o gwiazdy i szeroką ławkę.

Już wiadomo, że z klubu odejdzie Katarzyna Daleszczyk. Z naszych informacji wynika, że Aleksandra Sikora zostanie we Włoszech. Czy w barwach Milanu, czy nowej ekipy … czas pokaże.

 

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Menu
error
%d bloggers like this: