Szkocja znów wygrywa. Nam została już tylko matematyka …

Szkocja pokonała Białoruś w kolejnym spotkaniu eliminacji Mistrzostw Świata 2019 grupy 2, co pozwoliło na zwiększenie przewagi nad polską reprezentacją do pięciu punktów.

Wszytko zaczęło się od sporego szoku dla zgromadzonej na stadionie w Falkirk publiczności. Pomimo przewagi gospodyń to Białoruś w 28. minucie objęła prowadzenie po bardzo silnym strzale z dystansu Oikhovik. Szkocja jednak napierała, co poskutkowało wyrównującym golem Erin Cuthbert zaledwie siedemnaście minut później. Po przerwie gospodynie napierały jeszcze bardziej i dopięły swego. Zwycięskiego gola znów trafiła Cuthbert.

To zwycięstwo pozwoliło odskoczyć od naszej kadry na pięć punktów od naszej kadry.. na zaledwie trzy spotkania do końca. Sprawia to, że wtorkowe spotkanie w Kielcach będzie dla kadry Stępińskiego istnym ‚sądem ostatecznym’.

 


 

Grupa 2

DrużynyMPkt
Szwajcaria Szwajcaria515
Szkocja Szkocja512
Polska Polska57
Albania Albania74
Białoruś Białoruś63

 


Kwalifikacje Mistrzostw Świata 2018
Falkirk Stadium, Falkirk
Szkocja vs Białoruś 2:1

Cuthbert 45′, 65′ – Oikhovik 28′

SZKOCJA : Alexander – Smith, Beattie, Corsie, Mitchell, Weir, Little, Evans (Arnot 83′), Cuthbert, Emslie (Brown 46′), Ross (Clelland 74′)

BIAŁORUŚ : Voskobovich – Urazaeva, Yushko, Novikava, Shcherbachenia, Kubichnaya, Linnik, Shuppo, Slesarchik, Kozyupa, Olkhovik

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.