Damallsvenskan (7. kolejka)
Ligi Świat

Czas na podsumowanie 7. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Linköping 1-2 Piteå. Do 73. minuty zanosiło się na to, że fantastyczna seria piłkarek z Piteå ma się ku końcowi, ale dwa dośrodkowania June Pedersen na głowę Julii Karlenäs sprawiły, że drużyna Stellana Carlssona wciąż może pochwalić się nieskazitelnym rekordem. Do historycznego sukcesu, jakim niewątpliwie byłby awans do Ligi Mistrzyń na stulecie klubu, cały czas jeszcze bardzo daleka droga, ale wspaniały comeback na Linköping Arenie pokazuje, że z każdym tygodniem ekipa z Norrbotten nabiera coraz więcej cech cechujących naprawdę wielkie zespoły.

Najładniejszy gol: Mimmi Larsson (Eskilstuna). Trafienia Karlsson i Kullashi ustawiły Eskilstunie mecz w Kalmar, ale to reprezentacyjna napastniczka postawiła niezwykle efektowną pieczęć na zwycięstwie United. Tove Enblom nie miała najmniejszych szans na skuteczną interwencję po mierzonym strzale z dystansu, a gdzieś w Göteborgu Peter Gerhardsson mógł wziąć głęboki oddech, gdyż patrząc z perspektywy reprezentacji, Larsson przełamała się w zdecydowanie najlepszym możliwym momencie.

Najlepsza piłkarka: Julia Karlenäs (Piteå). Gdyby nie jej głowa, Piteå mogłoby zapomnieć o wywiezieniu kompletu punktów z Linköping. To właśnie tą częścią ciała Karlenäs w 73. minucie wyrównała stan rywalizacji, a w doliczonym czasie zgrała futbolówkę pod nogi Cecilii Edlund. Występ byłej pomocniczki Hammarby i Mallbacken najwyraźniej spodobał się nie tylko nam, ale i selekcjonerowi, który zdecydował się dowołać ją na rozpoczynające się dziś zgrupowanie reprezentacji. Ani trochę nie dziwimy się tej decyzji.