Czarne z wicemistrzem Polski !

Trzynaście lat Sosnowiec czekał na podium Ekstraligi. Przedsezonowe zapewnienia i transfery przyniosły zamierzony efekt i po świetnej rundzie wiosennej podopieczne Grzegorza Majewskiego i Łukasz Wojtali zapewniły sonie dziś wicemistrzostwo Polski.

Z powodu choroby na ławce rezerwowych zasiadła Marta Cichosz, a z konieczności braku bramkarki od pierwszych minut w zespole gości broniła Monika Kędzierska. Wydawało się, że gospodynie będą mieć ułatwione zadanie – nie tym razem. Monika na co dzień grająca w obronie wybraniała bardzo trudne piłki i zatrzymywała nawałę Czarnych. Wałbrzych nie był dłużny i swoje okazje miał – na nie wiele się to zdało, bo bramki nie pasły. W 62. minucie po faulu groźnego urazu doznała Jessica Pluta i musiała interweniować karetka. Zawodniczka PWSZ została przewieziona do szpitala, doznając otwartego złamania.
Gole nie padły. W drugim rozgrywanym równolegle spotkaniu Górnika Łęczna pokonał 3:2 Medyka, dając Czarnym wicemistrzostwo Polski.