Czarne z wicemistrzem Polski !

Trzynaście lat Sosnowiec czekał na podium Ekstraligi. Przedsezonowe zapewnienia i transfery przyniosły zamierzony efekt i po świetnej rundzie wiosennej podopieczne Grzegorza Majewskiego i Łukasz Wojtali zapewniły sonie dziś wicemistrzostwo Polski.

Z powodu choroby na ławce rezerwowych zasiadła Marta Cichosz, a z konieczności braku bramkarki od pierwszych minut w zespole gości broniła Monika Kędzierska. Wydawało się, że gospodynie będą mieć ułatwione zadanie – nie tym razem. Monika na co dzień grająca w obronie wybraniała bardzo trudne piłki i zatrzymywała nawałę Czarnych. Wałbrzych nie był dłużny i swoje okazje miał – na nie wiele się to zdało, bo bramki nie pasły. W 62. minucie po faulu groźnego urazu doznała Jessica Pluta i musiała interweniować karetka. Zawodniczka PWSZ została przewieziona do szpitala, doznając otwartego złamania.
Gole nie padły. W drugim rozgrywanym równolegle spotkaniu Górnika Łęczna pokonał 3:2 Medyka, dając Czarnym wicemistrzostwo Polski.


27. kolejka Ekstraligi – grupa mistrzowska
27.05.2018, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs AZS PWSZ Wałbrzych 0:0

MVP TKF : Monika Kędzierska
sędzia : M.Diakow

CZARNI : Szymańska – Zdechovanova, Operskalska, Horvathova, Wycisk, Fischerova, Matla, Hmirova, Grad, Suskova (96′ Wieczorek), Smidova (46′ Cichy)
AZS PWSZ : Kędzierska – Siwińska, Mesjasz, Aszkiełowicz, Pluta (64’Gradecka), Dereń (90′ Maciukiewicz), Rędzia, Głąb, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus

One Reply to “Czarne z wicemistrzem Polski !”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.