Górniczki koronowane! Medyk tylko z brązem

Dominacja potwierdzona. Po raz trzeci w tym sezonie Górnik Łęczna pokonał Medyka Konin i odebrał już oficjalnie mistrzowskie medale. Dzisiejsze zwycięstwo było symboliczne, bo pozbawiło Medyka nawet srebrnego medalu. Tak źle nie było w Koninie od dziewięciu lat!

Za to tak dobrze w Łęcznej jest po raz pierwszy w historii. Podopieczne Piotra Mazurkiewicza dziś symbolicznie przypieczętowały zmianę warty w kobiecym futbolu w Polsce i pokonały Medyka 3:2.

Od początku Górnik narzucił swój styl i objął prowadzenie w 30. minucie. Pięknie przymierzyła Grzywińska i pokonała Dolan. Radość nie trwała długo, bo zaledwie pięć minut później Patrycja Balcerzak wykorzystała podanie Gawrońskiej i wyrównała stan spotkania. Jeszcze przed przerwą Medyk zdobył prowadzenie. Po faula na Gawrońskiej Natalia Chudzik wykorzystała rzut karny.

Po zmianę stron nie było huraganowych ataków Górnika, a mądra gra. W 63. minucie faulowana w polu karnym przez Sandrę Sałatę została Emilia Zdunek, a Szymula podyktowała kolejną dziś jedenastkę. Wykorzystała ją już sama poszkodowana. Wszystko zmierzało ku remisowi, kibice i zawodniczki Górnika czekały już raczej na koronację. Pod koniec spotkania jednak sędzia dopatrzyła się zagrania ręką przez Chudzik w polu karnym i drugiego karnego wykorzystała Zdunek.