Lanie w cieniu protestu

W Łodzi w ostatnią kolejkę i mecz o ‚pietruszkę’ rozegrały piłkarki SMS-u i Olimpii Szczecin. Obie ekipy już przed tym meczem zapewniły sobie kolejno piątą i szóstą lokatę.

SMS zrewanżował się za porażki z Olimpią w tym sezonie i wygrał dziś 6:0. PO dublecie ustrzeliły Nikola Karczewska i Martyna Wiankowska. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, kiedy gospodynie w krótkim odstępie czasu zdobyły cztery kolejne bramki. W drugiej części łodzianki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, zdobywając jeszcze na koniec dwa trafienia i ostatecznie wysoko pokonując drużynę ze Szczecina.

Nie wynik był jednak dziś najważniejszy, a trwający protest Olimpijek. Obydwa zespoły wyszły na rozpoczęcie niedzielnego pojedynku w koszulkach z napisem „Regulamin Pucharu Polski PZPN, Paragraf 9, Punkty 6,7”. To kolejny etap walki o respektowanie prawa związkowego w PZPN i pokłosie decyzji po spotkaniu półfinałowym z Czarnymi Sosnowiec.

27. kolejka Ekstraligi – grupa mistrzowska
27.05.2018, Łódź
UKS SMS Łódź vs Olimpia Szczecin 6:0 (4:0)

Mahja Osińska 18′, Anna Wesołowska 34′, Nikola Karczewska 37’40’, Martyna Wiankowska 87’90’

MVP TKF : Martyna Wiankowska
sędzia : E.Agustyn

UKS SMS: Paturaj (46` Szulc) – Dragunowicz, Karczewska, Kurzawa, Enjo, Wesołowska (77` Zdunek), Osińska, Parczewska, Wiankowska, Walak (58` Molenda), Zubchyk (77` Kharlanava).

Olimpia: Pastusiak – Bińkowska, Szymaszek (71` Brodzik), Trzcińska (46` Sudyk), Szwed, Hryb, Kovtun, Preś (46` Oleszkiewicz), Böhm (58` Fil), Grosicka (58` Niewolna), Janik.

2 Replies to “Lanie w cieniu protestu”

  1. Brawo Olimpia trzeba walczyć o swoje ubierając te koszulki pokazałście że macie jaja w przeciwieństwie do Wachowskiego i calej komisji odwoławczej PZPN.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.