Jagiellonki udanie kończą sezon

W ostatnim meczu sezonu Mitech Żywiec uległ u siebie AZS UJ Kraków 0:1.

Gospodynie przeważały, lecz Jagiellonki były sprytniejsze. W 10. minucie Katarzyna Wnuk obiła tylko słupek bramki broniącej przez Karolinę Klabis. Była to woda na młyn Góralek, które żywo atakowały. Świetne strzały Wiśniewskiej i Wnuk broniła golkiperka Jagiellonek. Nie wykorzystane okazje się zemściły, jak się później okazało, była to kluczowa akcja spotkania na wagę kompletu punktów. W 19. minucie po błędzie defensywnego bloku gospodyń Karolina Dul sprytnie wpakowała piłkę do siatki Komosy. Podopieczne Krzysztofa Kroka poczuły swoją szansę i się obudziły i miały parę okazji, lecz tym razem Komosa była górą.

W drugiej połowie obie ekipy raczej wyczekiwały końcowego gwizdka i sporadycznie stwarzały akcję bramkowe. Wszytko, mogło rozstrzygnąć się w 87. minucie, kiedy to Wnuk pokonała Klabis, lecz sędzia Magdalena Syta dopatrzyła się pozycji spalonej. Więcej goli nie padło – sezon 2017/18 dobiegł końca.

 


27. kolejka Ekstraligi – grupa spadkowa
27.05.2018, Żywiec
Mitech Żywiec vs AZS UJ Kraków 0:1 (0:1)

Karolina Dul 19′

MVP TKF : Karolina Dul
sędzia : Magdalena Syta

MITECH : Komosa – Zeman, Rżany, Droździk, Gruszka (75′ Sobota), Matyja (60′ Zegan), Chrzanowska (85′ Kadakova), Sykorova (63′ Biegun), Stopka, Wiśniewska (75′ Rosak), Wnuk

AZS UJ (wyjściowy): Klabis – Woźniak, Malota, Nieciąg, Bartosiewicz, Sitarz, Bolko, DUL, Wilk, Bryzek, Wójcik

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.