Mistrzowska koronacja na żywo

Niedziela 27 maja będzie wyjątkowym dniem dla Łęcznej i jej mieszkańców. Tego dnia po meczu GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk Konin piłkarki Górnika po raz pierwszy w historii zostaną oficjalnie koronowane na mistrzynie Polski.

Rywalizacja ustępującego mistrza z nowym rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:30 na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 i będzie rozegrana w ramach 27 ostatniej kolejki Ekstraligi. Niezależnie od wyniku na boisku po jej zakończeniu odbędzie się ceremonia wręczenia pucharu i złotych medali piłkarkom GKS Górnik Łęczna, które po wywalczeniu trzech brązowych medali i trzech srebrnych w tym sezonie po raz pierwszy sięgnęły po złoto. Na trybunach podczas niedzielnego spotkania pojawią się setki kibiców pośród których znajdą się oficjele z Polskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Miasta Łęczna, Lubelski Węgiel „BOGDANKA” Spółka Akcyjna, czy Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Klub przygotował specjalne pamiątkowe szaliki i koszulki dla kibiców oraz dużą niespodziankę, dla tych którzy nie będą mogli dziś przyjechać do Łęcznej. Punktualnie o 17:15 na klubowym kanale YouTube GKS Górnika Łęczna wystartuje transmisja z tego wydarzenia.

 

 

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: