Puchar Włoch dla Fiorentiny, polska Brescia przegranym sezonu
Polki na Świecie Świat

Niestety, po przegranej w spotkaniu o Mistrzostwo Włoch Brescia przegrała finał Pucharu Włoch. Tym razem za silna okazała się Fiorentina, która wygrała 3:1.

Brescia z Katarzyną Daleszczyk i Aleksandrą Sikorą zagrała bardzo słabą pierwszą połowę. Do przerwy po golach Mauro, Bonetti i Caccamo przegrywając 3:0. To wystarczyło, Brescia zdołała strzelić tylko honorową bramkę za sprawą Cristiany Girelli.

Pierwszy sezon polskich piłkarek we Włoszech zakończony. Wicemistrzostwo Włoch, przegrana w finale Pucharu i tylko 1/8 finału Ligi Mistrzyń. Piękne chwile w 1/16 miały Polki pokonując Ajax, lecz zatrzymały się na francuskim Montpellier.

26.05.2018, Finał Pucharu Włoch
Fiorentina Women’s vs Brescia Calcio Femminile 3:1 (3:0)

11’ Mauro, 26’ Bonetti, 44’ Caccamo – 72’ Girelli.

FIORENTINA: Ohrstrom; Guagni, Linari, Tortelli, Bartoli; Carissimi, Adami, Parisi; Bonetti (90′ Brazil); Mauro, Caccamo (76’ Vigilucci)
BRESCIA: Ceasar; Di Criscio, Fusetti, Hendrix;, Tomaselli (33’ Heroum), Girelli, Giugliano, Daleszczyk (35′ Mendes), Sikora; Sabatino, Giacinti.