Bardzo emocjonujące było hitowe spotkanie pierwszej ligi w Olsztynie. Miejscowe Stomilanki pokonały bezpośrednie rywalki awansu do Ekstraligi – Polonię Poznań.

Tuż po rozpoczęciu gry piłkarki przyjezdnych objęły prowadzenie. Aleksandra Jankowska wykorzystała dogranie ze środkowej części boiska i pokonała z trzydziestu metrów Natalie Piątek. Gospodynie dalej dały się zepchnąć do głębokiej defensywy, grały fatalnie, nie mogły utrzymać się długo przy piłce.

Po przerwie podopieczne Dariusza Maleszewskiego wyszły bardzo zamotywane. Stomilanki podjęły walkę, budując grę od linii obrony, zdobywając pole i w końcu została zatrudniona do pracy bramkarka z Poznania. W 57. minucie Valentyna Tarakanova doprowadziła do wyrównania. Po około 12 minutach Tarakanova wywalczyła dla swojej drużynie rzut karny, który Siwicka zamieniła na prowadzenie w sobotnim meczów dla olsztyńskiego klubu. Ten gol dał bardzo ważne zwycięstwo, dające szansę na awans do Ekstraligi w ostatniej kolejce.


19.05.2018, Olsztyn
STOMILANKI OLSZTYN – POLONIA POZNAŃ 2-1 (0-1) 

0-1 Jankowska 2’
1-1 Tarakanova 57’
1-2 Siwicka 69’ (k)

Pokaż znajomym:

2 thoughts on “Stomilankowy krok do Ekstraligi”

 1. Czy ktoś coś wie, co to jest ten tak bardzo medialny(?) klubik zwany Polonia Poznań?
  Kolejny sezon w którym koszą wszystkie w lidze, jednak pod koniec siadają na tyłkach i udają strusie.
  Polonia Poznań to piłkarki, futsalistki, piaskarki czy tylko cyrk niby sportowy?
  Może warto aby jakiś tam prezesik, jakiś tam kierownik, jakiś tam trenerek, się coś wypowiedzieli, oczywiście jeżeli coś takiego tam funkcjonuje?
  Coraz częściej się słyszy, iż ten klubik istnieje, tylko i wyłącznie dlatego iż ma sporo poparcie-ciekawe dlaczego?- lokalnych portali internetowych, oraz ma fory na ogólnopolskich portalach o kobiecej piłce nożnej.
  To jeden klubik w kobiecej piłce , który nie posiada własnego normalnego boiska.
  Nie na darmo ich „murawa” okrzyknięta została SAWANNĄ !
  Polonia Poznań co to takiego jest?
  Oczywiście na swoim fejsie drą papy – POLONIA HEJ ….no i co dalej….. HEJJJJJJJJJ?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.