Scudetto nie dla Polek. Juventus Mistrzem Włoch!
Ligi Serie A Świat

Juventus Turyn po raz pierwszy w historii został Mistrzem Włoch. Zaledwie po roku istnienia zdominował ligę. W Novarze w meczu dogrywkowym o Scudetto piłkarki z Turynu pokonały po karnych Brescię 5:4.

Ten specjalny mecz zgodnie regulaminem rozegrano, bo oba zespoły zgromadziły w sezonie zasadniczym po 60 punktów. Spotkanie to od pierwszych minut było bardzo wyrównane i przyniosło nam sporo emocji. Optyczną przewagę miały piłkarki Juve, które nawet obiły poprzeczkę. Nic jednak nie chciało wpaść, również w dogrywce i potrzebne były rzuty karne. Tutaj nie trafiła mi. Katarzyna Daleszczyk oraz gwiazda Juve Laura Bonansea.

Polki Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk rozegrały całe spotkanie. Na pocieszenie zostało im wicemistrzostwo i pewny udział w przyszłorocznej Lidze Mistrzyń.

20.05.2018, Novara
Juventus Turyn vs Brescia Calcio 0:0 k.5:4

KARNE :
Bonansea – obroniony; Girelli – gol; Rosucci – gol; Giugliano – gol; Gama – gol; Daleszczyk – obroniony; Galli – gol; Sikora – gol; Cernoia – gol; Sabatino – gol; Boattin – gol; Di Criscio – przestrzelony.

widzów : 3200

JUVENTUS: Giuliani – Hyyrynen, Gama, Salvai, Boattin; Galli, Rosucci; Cernoia, Bonansea, Glionna; Franssi (82′ Cantore).
BRESCIA: Marchitelli (92′ Ceasar); Pettenuzzo, Fusetti, Hendrix; Sikora, Girelli, Giugliano, Daleszczyk, Di Criscio; Sabatino, Giacinti (109′ Heroum).