Kanonada w Żywcu

Miało być ciekawie i było! Mitech po istnej kanonadzie w samej końcówce pokonał Akademiczki z Białej Podlaskiej, prawie zapewniając sobie tym samym mistrzostwo .. grupy spadkowej.

Już w 7. minucie gospodynie objęły prowadzenie. Piłkę wrzuciła Droździk, uderzeniu Wnuk obiło słupek, ale już dobitka Wiśniewskiej była skuteczna. W 19. minucie to jednak przyjezdne zdołały wyrównać za sprawę gola Cieśli. Biała grała swoje i w konsekwencji wyszła na prowadzenie. Utrzymała je tylko kilka sekund. Mitech bił wolnego, najprzytomniejsza w polu karnym była Katarzyna Wnuk i doprowadziła do wyrównania.

Gospodynie po przerwie wyszły zdecydowanie naładowane energią. Miało to swoje konsekwencje już w 57. minucie, kiedy to Stopka odebrała do Wiśniewskiej i gospodynie objęły prowadzenie. Nie było odpuszczania i kunktatorstwa. W 72. idealną okazję miała Wnuk, lecz ostemplowała tylko poprzeczkę. Zemściło się to już sto dwadzieścia sekund później, kiedy to Dominika Gąsieniec w sytuacji sam na sam pokonała Komosę. Nie był to koniec, podopieczne Roberta Sołtyska grały do ostatniego gwizdka. Dominika Sykorova zacentrowała piłkę w pole karne przyjezdnych, skorzystała z tego prezentu Patrycja Rżany, ustalając wynik na korzyść swojej ekipy.

Już za tydzień w sobotę o 16:00 ostatnia kolejka Ekstraligi. Mitech zagra u siebie z Jagiellonkami, a AZS PSW podejmie u siebie spadkowicza – Unifreeze Górzno.

26. kolejka Ekstraligi – grupa spadkowa
19.05.2018, Żywiec
Mitech Żywiec vs AZS PSW Biała Podlaska 4:3 (2:2)

Patrycja Wiśniewska 7′, 57′, Katarzyna Wnuk 42′, Patrycja Rżany 90+1′ – Ewa Cieśla 19′, Elżbieta Edel 41′, Dominika Gąsieniec 74′

MVP TKF : Patrycja Wiśniewska
sędzia : S.Biernat

Mitech: Komosa – Zeman, Rżany, Droździk, Gruszka, Matyja (78′ Rosak), Sykorova, Chrzanowska, Stopka, Wiśniewska, Wnuk (87′ Biegun).