Ekstraliga zostaje we Wrocławiu

Stało się ! AZS Wrocław pokonał Unfreeze Górzno 5:1. Wynik ten daje zasłużonemu dla kobiecej piłki klubowi utrzymanie, a Truskawki będą musiały wrócić do pierwszej ligi.

Pod koniec pierwszej części gry otworzył się worek z bramkami. W 37.minucie po błędzie Ozimek piłkę do siatki dobija Kamila Czudecka. Parę minut później bramkę przyjezdne podwyższają i gola ‘do szatni’ strzela Joanna Olszewska. Po przerwie Wrocław dalej atakował. Gola na 0:3 zdobyła Anita Turkiewicz. Gospodynie się obudziły. Swoje okazję miały Kopińska, czy Bała – brakowało jednak szczęścia i skuteczności. Zakotłowało się pod sam koniec spotkania. W 80. minucie na 0:4 trafia Aleksandra Parka. W dwie minuty później honorowego gola strzelają Truskawki. Chwilę później tracą jednak zawodniczkę, bo czerwoną kartkę dostaje Julia Brzozowska. W samej końcówce Karolina Iwaśko pieczętuje pozostanie swojego zespołu w elicie.

Już za tydzień w sobotę o 16:00 ostatnia kolejka Ekstraligi. AZS zagra na wyjeździe z Czwórką Radom, a Unifreeze pożegna się z Ekstraligą w Białej Podlaskiej.