Medyk walczy o srebro

Medyk Konin pokonał 2:0 SMS Łódź i dalej toczy korespondencyjną bitwę z Czarnymi o srebro.

Medyk przeważał, lecz w pierwszej połowie nie znalazł sposobu na pokonanie Danuty Paturaj. Dopiero w drugiej połowie udokumentował przewagę po dwóch rzutach rożnych. W 50. minucie dośrodkowała Natalia Chudzik, a piłkę sprzed pola karnego w pięknym stylu uderzyła Natalia Pakulska. Pod koniec spotkanie wynik ustaliła Nicole Zając, pokonując głową golkiperkę z Łodzi.

Już za tydzień w sobotę o 16:00 ostatnia kolejka Ekstraligi. Losy srebra rozstrzygną się w Łęcznej i Sosnowcu. Medyk, by zdobyć drugie miejsce na podium musi wygrać z Górnikiem lub liczyć na potknięcie Czarnych w meczu z AZS PWSZ. Który scenariusz jest bardziej prawdopodobny ? Górniczki z pewnością nie będą chciały zakończyć mistrzowskiego sezonu porażką, odebrać medale i historyczny puchar. Czarne przynajmniej w teorii mają prostsze zadanie i łatwiejszą drogę do srebra.