Praga podbiła Danię

Trzy drużyny dziewcząt z MUKS Praga Warszawa wzięły udział w Międzynarodowym Turnieju AALBORG CITY CUP w Danii w kategorii U13, U15 i U18. Jest to jeden z największych turniejów piłkarskich dla młodzieży w Europie. W tegorocznej 2018r uczestniczyło 300 drużyn z 8 krajów.

Wszystkie drużyny pewnie awansowały ze swoich grup do fazy pucharowej, nie przegrywając żadnego grupowego meczu.

Dziewczyny U13 po wygranej grupowej bez straty bramki, w meczu ćwierćfinałowym musiała uznać wyższość Szwedek z zespołu ALE United; końcowy wynik po zaciętej walce 0:2. Warto zaznaczyć, że prażanki głównie składem młodszych zawodniczek z roczników 2005/2006, nie korzystając z możliwości udziału 2 zawodniczek z 2004r. Ostatecznie nasze młodziczki zajęły wysokie siódme miejsce na dwadzieścia drużyn w swojej kategorii wiekowej.

Drużyna U15 przeszła eliminację jak burza, zdobywając komplet punktów i stając się najbardziej bramkostrzelną drużyną turnieju dziewcząt. Mecz ćwierćfinałowy z Hadsten SK, od których nasze dziewczęta jednak piłkarsko były lepsze od silnych fizycznie grających Dunek, niemniej bramki nie padły i o awansie zadecydowały rzuty karne. 5:4 dla Pragi, która w półfinale dyktuje warunki i pewnie wygrywa ze szwedzkim Kungälvs FF 3:1. W finale warszawianki dominują w meczu z duńskim Middelfart G&BK, lecz piłka jak zaklęta nie chciała wpaść do bramki rywalek. O końcowym zwycięstwie decyduje loteria w postaci karnych. Zwycięski trafienie notują Dunki, a polskie dziewczęta zdobywają srebro w bardzo silnej stawce.

Drużynę U18 stanowił zespół złożony z zawodniczek MUKS PRAGA Warszawa z roczników 2001-2004 oraz dwóch wypożyczonych piłkarek z Mazovii. W pięciozespołowej grupie wygrana z dwiema drużynami z Holandii oraz z zespołem z Niemiec i bezbramkowy remis z IF Silkeborg z Danii. W półfinale czekały na nasze piłkarki ALE United ze Szwecji Do przerwy bezbramkowy remis, dwa gole w drugiej połowie dają finał, w którym ponownie napotykają IF Silkeborg, obrończynie tytułu z zeszłego roku w tej kategorii wiekowej. Niestety, perfekcyjnie wykonany rzut wolny rywalek rozwiał marzenia o złocie, mimo piłkarskiej nawałnicy prażanek. 

Ekipa Marka Anglarta godnie reprezentowała nasz kraj, zbierając zasłużone pochwały od organizatorów i innych uczestników turnieju oraz udowadniając, że nasza młodzieżowa klubowa piłka kobieca ma się dobrze na tle rówieśniczek z Europy.

 

MZPN

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: