Mistrz nie odpuszcza

Tydzień po mistrzowskiej fecie Górnik Łęczna w 25. kolejce Ekstraligi pokonał SMS Łódź 3:1.

Od pierwszego gwizdka podopieczne Piotra Mazurkiewicza przeważały, co udokumentowały już w 6. minucie golem Gabrielli Grzywińskiej. Siedemnaście minut później było już 0:2 za sprawą Agnieszki Jędrzejewicz. Gospodynie jednak nie były dłużne i jeszcze przed przerwą złapały kontakt. Do siatki Kowalskiej trafiła Martyna Wiankowska.

Po przerwie bardziej zmotywowane wyszły piłkarki SMS-u, jednak na ich drodze stawała Klaudia Kowalska lub … poprzeczka i słupki. Wszystko jednak w 89. minucie zamknęła Alicja Materek ustalając wynik spotkania.

Za tydzień odbędzie się już przedostatnia kolejka Ekstraligi, wyznaczona obligatoryjnie na sobotę 19 maja na godzinę 16:00. Górnik zagra z Czarnymi, a SMS zagra w Koninie z Medykiem.