Drugie spotkanie w turnieju w Moskwie i druga porażka. Reprezentacja Polski uległa dziś Hiszpanii 0:4.

Nasze przeciwniczki przewyższały nas techniką i futsalowy rzemiosłem. Nasze dziewczyny pokazały jednak charakter, świetne interwencje Dąbek dały nam stosunkowo mały wymiar kary. Zanim będziecie oceniać nasze kadrowiczki, to musimy jasno powiedzieć w Hiszpanii, jak i w Rosji futsal gra się przez dziesięć miesięcy w roku. U nas gra się cztery i pomimo tego wszystkiego jesteśmy naprawdę dobrze oceniani w Europie. To nie jest wina kadry, że przegrywamy – tylko systemu futsalu kobiet w Polsce. Reprezentacja, jaką skleił selekcjoner Weiss wraz ze sztabem ma potencjał. To jest narodowa kadra, gra z ‚orzełkiem na piersi’ jest dla naszych futsalistek zaszczytem. Na orzełka się nie pluje.

W środę o 11 czasu polskiego zagramy ostatni mecz turnieju, naszymi przeciwniczkami będą Węgierki. Zaliczyły one również dwie porażki – 0:8 z Hiszpanią i 1:2 z Rosją.

 

Latem nasza kadra zagra spotkania o wejście do pierwszych historycznych Mistrzostw Europy. W sierpniu mają się odbyć (pre)eliminacje, a we wrześniu elite round. Polska najprawdopodobniej zagra w drugiej rundzie z urzędu. Do turnieju finałowego awansują tylko cztery najlepsze reprezentacje. O medale zagrają ze sobą w lutym 2019 roku.

 


POLSKA : Andżelika Dąbek – Magdalena Wojcik, Alicja Zając (C), Klaudia Kubaszek i Agata Sobkowicz oraz Karolina Klabis, Monika Wasil, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz, Renata Uchnast, Adriana Sikora, Monika Skowrońska, Julia Basta, Agnieszka Karcz

Pokaż znajomym:

One thought on “#futsal : Z Hiszpanią bez szans”

  1. Jaśnie Wielmożny Pan selekcjoner Wojciech Weiss, lepiej niech milczy w temacie futsalu kobiet!
    Prowadzi drużynę futsalu UAM Poznań, z tym że ponad 90% zawodniczek to …piłkarki z miejscowej Polonii.
    A ten obecny turniej to największy idiotyzm jaki chyba świat widział. W pełni sezonu piłkarskiego jakieś wyprawy halowe!
    Panie Weiss od kilkunastu lat bawisz się pan w futsal, i nie drobiłeś się swoich zawodniczek. Co, do końca świata na wypomóżkach ! WSTYD !

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.