#Futsal : Rosja za silna
Futsal kobiet Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Reprezentacje

W swoim pierwszym spotkaniu w Moskwie na turnieju ‘Dnia Zwycięstwa’ futsalowa reprezentacja Polski uległa Rosji 1:4.

W pierwszych minutach Polki dzielnie stawiały opór bardzo silnym rywalkom. Podobnie jak miesiąc temu w meczach towarzyskich w Gorzowie starczyło sił tylko na pierwsze minuty. W 11. minucie worek z bramkami się rozwiązał. Szarża Justyny Maziarz przyniosła nam honorowego gola w ostatniej minucie pierwszej części.

Jutro zagramy z Hiszpanią, a w środę z Węgrami.

Latem nasza kadra zagra spotkania o wejście do pierwszych historycznych Mistrzostw Europy. W sierpniu mają się odbyć (pre)eliminacje, a we wrześniu elite round. Polska najprawdopodobniej zagra w drugiej rundzie z urzędu. Do turnieju finałowego awansują tylko cztery najlepsze reprezentacje. O medale zagrają ze sobą w lutym 2019 roku.

gol dla Polski : Justyna Maziarz 20′

POLSKA : Karolina Klabis – Magdalena Wojcik, Alicja Zając (C), Klaudia Kubaszek i Agata Sobkowicz oraz Monika Wasil, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz, Renata Uchnast, Adriana Sikora, Monika Skowrońska, Andżelika Dąbek, Julia Basta, Agnieszka Karcz