Spektakl na Mianowskiego. AZS zaczyna walkę o utrzymanie.

Rozpoczęła się walka o utrzymanie. AZS Wrocław w środę uciekł z ‘pod topora’ i przegrywając 0:2 zdołał zremisować spotkanie 3:3.

Mecz nie rozpoczął się planowo, a z blisko 40. minutowym opóźnieniem. Wszystko przez brak zabezpieczenia medycznego w postaci karetki pogotowia.

Pierwsza połowa należała do Mitechu. W 30. minucie wynik otworzyła Patrycja Wiśniewska, a osiem minut później podwyższyła Magdalena Matyja. Przyjezdne miały swoje kolejne okazje, już po meczu mogły tylko sobie ‘pluć w brodę’ że więcej nie wpadło.

Po przerwie gospodynie się obudziły. W 55. minucie Kamila Czudecka zdobyła kontaktową bramkę. W 70. minucie doszło do spięcia w polu karnym ekipy z Żywca. Ewelina Prokop dostała czerwoną kartkę, a gospodynie karnego. Wykorzystała go Joanna Wróblewska. To nie był koniec emocji. Dziesięć minut później gola na 2:3 zdobyła Katarzyna Wnuk. Chwilę potem przyszła kolejna kontrowersyjna decyzja sędzi Magdaleny Syty – rzut wolny za zagranie ręką zasłaniającej twarz Mai Stopki. Maria Zbyrad pokonała Aleksandrę Komosę.

Ekstraligowy maraton rozkręca się na dobre. Już w niedzielę kolejna seria spotkań. Mitech zagra z Unifreeze, a AZS Wrocław podejmie Jagiellonki.

23. kolejka Ekstraligi – grupa spadkowa
02.05.2018, Wrocław
AZS Wrocław vs TS Mitech Żywiec 3:3 (0:2)

Kamila Czudecka 55′, Joanna Wróblewska 71’k, Maria Zbyrad 86′ – Patrycja Wiśniewska 20′, Magdalena Matyja 38′, Katarzyna Wnuk 81′

MVP TKF : Maria Zbyrad
sędzia : M. Syta

czerwona kartka : Ewelina Prokop (70′)

AZS : Bocian – Maskiewicz (85′ Ślusarczyk), Grec (27′ Bączek), Zbyrad, Wróblewska (77′ Nowacka), Turkiewicz, Parka, Olszewska, Koziarska, Korda (55′ Iwaśko), Czudecka

TS MITECH : Komosa – Zeman, Prokop, Droździk, Rżany, Chrzanowska (75′ Sobota), Sykorova (75′ Biegun), Wiśniewska, Matyja (63′ Gruszka), Wnuk