Niespodzianka w Szczecinie

Kolejną niespodziankę w tym roku sprawiły piłkarki Olimpii Szczecin. W środowej kolejce zremisowały 1:1 ze zmierzającym do mistrzostwa Polskim Górnikiem Łęczna.

Cały mecz oczywiście przyjezdne prowadziły grę i miały optyczną przewagę. W pierwszej połowie nic z tego nie wynikało. Do przerwy żadna bramkarka nie skapitulowała.
 Po przerwie obraz gry się nie zmienił. W dalszym ciągu przeważały Górnik, lecz nie wiele z jego strzałów wynikało. Gospodynie atakowały coraz śmielej i celniej. Sygnał do ataku dał celny strzał Aleksandry Witczak, której strzał sparowała na rzut rożny Palińska. Chwilę później stały fragment gry przyniósł prowadzenie dziewczyn ze Szczecina.
 Po stałym fragmencie najwyżej w polu karnym wyskoczyła do piłki Matilda Böhm, która precyzyjną głową skierowała piłkę do siatki. Nie było jednak długiej radości. Nie kto inny jak Ewelina Kamczyk ustaliła wynik spotkania. Olimpijki dzielnie się broniły i nie oddały już cennego remisu.

Ekstraliga nabiera tempa. Kolejne spotkania już w niedzielę. Olimpia podejmie u siebie Medyka Konin, a Górnik podejmie u siebie AZS PWSZ Wałbrzych. Właśnie wtedy przed własną publicznością w Łęcznej najprawdopodobniej odbędzie się koronacja nowego Mistrza Polski.