Déjà vu ! To już nie jest przypadek. Czarne znów demolują w Koninie

Podobno nic dwa razy się nie zdarza – nic bardziej mylnego. Wczoraj piłkarki Czarnych udowodniły, że marcowa wygrana w Koninie to nie był przypadek. Po raz kolejny pokonały Medyka 3:0.

Już w pierwszej części przyjezdne wypracowały sobie przewagę. Nie było zbyt emocjonująco, a większość czasu gry toczyła się w środkowej części boiska. Więcej z gry miały podopieczne Majewskiego, które stworzyły sobie dwie groźne okazję (Hmirova i Cichosz). Wszystko mogło pójść jednak całkowicie inaczej. Jedna z medyczek uderzyła piłkę, a z linii bramkowej wybiła Julia Wycisk.

W drugiej połowie już nie było litości. W 59. minucie przepięknie z rzutu wolnego trafiła Dagmara Grad, piłka obiła słupek i wpadła do bramki Dolan. Gospodynie stanęły i się załamały, nie było widać w nich walki. Dziesięć minut później było już 0:2. Świetne dośrodkowanie strzałem głową wykorzystała Patricia Fischerova. Koninianki dobiła już w doliczony czasie gry Marta Cichosz.

Taki wynik oznacza, że oba zespoły zrównały się punktami – srebrny medal nie koniecznie może trafić do Konina.

Już w weekend kolejna seria spotkań. Medyk zagra na wyjeździe z Olimpią Szczecin, a Czarni podejmą u siebie UKS SMS Łódź.