Polki na świecie : Pajor w finale Ligi Mistrzyń. Grały we Włoszech, a strzelały w Niemczech
Ligi Polki na Świecie Świat

To był dobry weekend dla naszych piłkarek za granicą. Ewa Pajor strzeliła gola Chelsea i weszła do finału Ligi Mistrzyń, Agata Tarczyńska i Agnieszka Winczo strzelały w swoich ligowym spotkaniach na zapleczu Bundesligi. Trójka we Włoszech: Sikora, Daleszczyk i Solow odegrały kluczowe role w wygranych grach Brescii i Chievo. Martwić może, tylko ławka rezerwowych Kiedrzynek i Dudek w zaległym meczu ze słabiutkim Fleury. Zastąpiły je latynoskie konkurentki, które już wróciły z Copa America.

Niemcy:

Bundesliga:

1. Ewa Pajor (Wolfsburg VFL) – grała do 79. minuty i strzeliła bramkę w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzyń z Chelsea (2:0)
  2. Silvana Chojnowski (1. FC Koeln) – kontuzja
  3. Symela Ciesielska (MSV Duisburg) – cały mecz na ławce (przegrana 1:3 z Bayernem Monachium)
  4. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt II) – cały mecz na ławce rezerwowych (wygrana 0:1 z Werderem Brema)

2 Bundesliga:

1. Oliwia Woś (Arminia Bielefeld) – grała 90 minut (przegrana 3:0 z BV Cloppenburg)
  2. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg) – grała 87 minut i strzeliła bramkę (wygrana 3:0 z Arminią Bielefeld)
  3. Marta Stobba (BV Cloppenburg) – poza kadrą  (wygrana 3:0 z Arminią Bielefeld)
  4. Dominika Wylężek (BV Cloppenburg) – poza kadrą   (przegrana 0:5 z VFL II Wolfsburg)
  5. Evelyn Nicinski (B.W. Hohen Neuendorf) – poza kadrą  (przegrana 0:5 z VFL II Wolfsburg)
  6. Hanna Konsek (B.W. Hohen Neuendorf) – poza kadrą (przegrana 0:5 z VFL II Wolfsburg)
  7. Patrycja Pożerska (B.W. Hohen Neuendorf) – grała 90 minut (przegrana 0:5 z VFL II Wolfsburg)
  8. Agata Tarczyńska (Wolfsburg II VFL) – grała 75 minut i strzeliła dwa gole (wygrana 5:0 z B.W. Hohen Neuendorf)
  9. Kamila Kmiecik (FSV Gütersloh 2009) – grała do 62 minuty (wygrana 3:2 z USV II Jena)
  10. Nicole Eckerle (SC Freiburg II) – grała 90 minut (przegrana 2:1 z Bayerem Leverkusen)

Włochy

Serie A

1. Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile) – grała 85 minut  (wygrana 3:0 z RES Roma)
  2. Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile) – grała 90 minut (wygrana 3:0 z RES Roma)
  3. Madison Sarah Solow (Fimauto Valpolicella) – grała 90 minut (wygrana 3:0 z Tavagnacco)