Stomilanki dalej w grze o Ekstraligę
I liga Polska

Pomimo starty punktowej Stomianki odnoszą kolejne zwycięstwo i dalej liczą się w walce o Ekstraligę.

Komplet punktów z ligowym beniaminkiem nie przyszedł łatwo. Stomilanki w mecz weszły z przytupem, już w 2. minucie Valentina Tarakanova zmusiła bramkarkę LG do wyjęcia futbolówki z siatki. Ekipa z Olsztyna nie spuszczała z tonu i miała wiele okazji, by podwyższyć jeszcze w pierwszej połowie stan spotkania. Gospodynie, także miały swoje okazje, trzy razy zmusiły do wysiłku Natalię Piątek.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej części. Po indywidualnej akcji Sandry Bukowskiej przeprowadzonej w 52. minucie meczu. Podopieczna Dariusz Maleszewskiego po otrzymaniu piłki na wysokości dwudziestego piątego metra zdecydował się wejść miedzy zawodniczki drużyny przeciwnej, wchodząc w pole karne LG, oddała techniczny strzał w kierunku dłuższego słupka, podwyższając wynik na 0:2. Trener gospodyń Dawid Głodek zaryzykował i przeszedł na ustawienie trójką obrończyń, co dało większe zagęszczenie w środku pola i bramkowe okazje. Nie przyniosły one jednak nawet honorowej zdobyczy. Nie wykorzystane okazję się mszczą, tak było i tym razem. W 72. minucie wynik ustaliła, strzelając drugą bramkę ukraińska snajperka Valentina Tarakanova.