#1liga : GKSa prawie w Ekstralidze
I liga Polska

W 14. kolejce pierwszej ligi GKS Katowice pokonał w Częstochowie GOL-a 2:0 i praktycznie już zapewnił sobie awans do Ekstraligi.

Piłkarki gości od początku dominowały, lecz w pierwszej połowie gole nie padły. O losach spotkania przesądziła druga połowa. W 49. minucie Angelina Łąckiewicz-Oślizło wykorzystała asystę od Wiktorii Nowak i zdobyła pierwszą bramkę. 11 minut później Karolina Dec ustaliła wynik spotkania.

Dlaczego jeszcze klub z Katowic nie może świętować ? Do Komisji do spraw Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN zostało złożone odwołanie dotyczące złamania przez sędzię przepisów gry w trakcie meczu GKS-u z Tarnovią. Klub z Tarnowa wnosi o powtórzenie przyznanego rzutu karnego oraz o dogranie brakującej minuty meczu. Sprawa pozostaje w toku.

14. kolejka I ligi grupy południowej
28.04.2018, Częstochowa
GOL Częstochowa vs GKS Katowice 0:2 (0:0)

Angelina Łąkiewicz-Oślizło 49′, Karolina Dec 60′

GOL: Garbocz – Ostrowska, Falborska, Sulisz, Wójcik (28′ Drapacz), Wodarz, Uchnast, Sikorska (75′ Woszczyńska), Pająk (70′ Ciupa), Klyta, Jeziorska

GKS: Ludwiczak – Noras, Hajduk, Konieczna, Szczypka – Łąckiewicz-Oślizło, Kowalska (87. Siwek), Luty, Kil (63. Matusik) – Dec (77. Tkaczyk), Nowak.