#PP : Czarne w finale
Polska

Czarne Sosnowiec po bardzo zaciętym meczu pokonały Olimpię Szczecin 1:0 i awansowały do wielkiego finału.
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Optyczną przewagę miały piłkarki gospodyń, ale także piłkarki ze Szczecina potrafiła groźnie kontratakować i mogły strzelić bramkę.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Świetną okazję miała Marta Cichosz, lecz trafiła w poprzeczkę. Impas został przełamany dopiero w 54. minucie. W polu karnym faulowana została Lucia Suskova, a podyktowaną jedenastkę na decydującą bramkę zamieniała Patricia Hmirova. Więcej bramek nie padło, choć oba zespoły miały swoje okazje. Warto podkreślić bardzo dobrą postawę Olimpijek w starciu z bardzo silnym rywalem.
Podopieczne Grzegorza Majewskiego zagrają w finale z Górnikiem Łęczna. Po raz pierwszy od pierwszy raz od sezonu 2004/05 zagrają na tym szczeblu rozgrywek. Warto przypomnieć, że klub z Sosnowca sięgał po Puchar Polski, aż jedenaście razy, a ostatni raz ta sztuka udała nam się szesnaście lat temu. Łęcznej się to nie udało ani razu. Zwycięzca otrzyma 35 tysięcy złotych, a przegrany 20 tysięcy.
Finał zostanie rozegrany w Łodzi 31 maja. Transmisja zostanie przeprowadzona na Polsacie Sport.