Czarne górą, Mitech w grupie spadkowej

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Czarnym Sosnowiec przyszło stoczyć derbowy pojedynek z Mitechem Żywiec.

Goście by zgrać w grupie mistrzowskiej musieli wygrać, niestety nie tym razem. Od pierwszych minut jednak to gospodynie przeszły do ofensywy, chcąc szybko pozbawić rywalki wszelkich złudzeń co do końcowego wyniku. W 8. minucie po bardzo ładnej akcji gospodyń padła historyczna bramka. Sprzed linii końcowej boiska Patrycja Matla znakomicie dograła piłkę do wbiegającej Patricii Hmirovej, a słowacka napastniczka, mając przed sobą jedynie bramkarkę Mitechu Aleksandrę Komosę, bez problemu wpisała się na listę strzelców. Była to pięćsetny gol strzelony w trwającym obecnie sezonie Ekstraligi.

Po objęciu prowadzenia podopieczne Grzegorza Majewskiego nie spuściły z tonu. W 36. minucie udało się w końcu podwyższyć wynik. Fantastycznym zagraniem popisuje się kolejny raz Patricia Hmirova, otwierając drogę do bramki Luci Suskovej, a ta w sytuacji “sam na sam” z Komosą pakuje piłkę do siatki. Do przerwy wynik nie ulega zmianie.

Druga część meczu to już absolutna dominacja gospodyń. Zespół stwarza wiele bardzo dogodnych sytuacji strzeleckich, jednak brakuje szczęścia w ich wykończeniu. Nie pomagają również kolejne zmiany przeprowadzane przez sztab szkoleniowy. Na boisku pojawiają się kolejno Smidova, Wieczorek, Ogierman i Fuchs jednak wynik nie ulega zmianie. Ostatecznie mecz kończy się zwycięstwem Czarnych 2-0 co pozwala nam na zachowanie sześciopunktowej przewagi nad czwartym w tabeli AZS PWSZ Wałbrzych i dodatkowo zmniejszyć stratę do drugiego Medyka Konin do trzech punktów.

Już w sobotę Czarni zagrają w półfinale Pucharu polski z Olimpią. Ekstraliga wraca dopiero 2 maja. W 23. kolejce Mietch zagra z na wyjeździe z AZS-em Wrocław, a ekipa z Sosnowca pojedzie do Konina na mecz z Medykiem.