Olimpia w grupie mistrzowskiej

Tak piszę się historia. W spotkaniu 22. kolejki Ekstraligi Olimpia Szczecin pokonała AZS Wrocław 2:1, zapewniając sobie tym samym utrzymanie i historyczny udział w grupie mistrzowskiej.

Środowy mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych. Piłkarkom wyraźnie przeszkadzał porywisty wiatr oraz pod koniec spotkania ulewny deszcz. Panie siłą rzeczy nie porywały grą. Olimpia zdołała dowieźć wymarzony i upragniony cel, czyli zwycięstwo. W pierwszej połowie trafiła Natalia Hryb. Zdawało się, że gospodynie utrzymają prowadzenie do końca połowy, lecz nie tym razem. W doliczonym czasie gry Anita Turkiewicz zdołała wyrównać. Po przerwie bardziej zmotywowana Olimpia w 71. minucie zdołała zdobyć zwycięskiego gola. Trafienie na wagę ‘pierwszej szóstki’ zdobyła Weronika Szymaszek.

Daje radość, ale to zasługa całej drużyny! To było spełnienie naszych marzeń, granie w pierwszej szóstce. Wrocławianki postawiły nam bardzo trudne warunki, mimo, że grałyśmy u siebie, to miałyśmy bardzo duże problemy w pierwszej połowie, to one prowadziły grę. Chcemy przez cały czas piąć się w górę, być jak najwyżej w tabeli – mówiła Weronika Szymaszek po spotkaniu w wywiadzie dla Radia Szczecin.