Umarł król, niech żyje KRÓL

Gdy upadają imperia, na ich miejsce powstają nowe. Życie nie znosi pustki. W 22. kolejce Górnik Łęczna pokonał Medyka Konin 3:2 i odskoczył podopiecznym Romana Jaszczaka na dziewięć punktów. Zostało pięć spotkań do końca sezonu, sprawa Mistrzostwa już jest przesądzona.

Na stadionie zgromadziła się rekordowa publika, jakiej dawno w Ekstralidze nie było. Organizatorzy poinformowali, że na stadionie zgromadziło się około 800 osób. Spotkanie rozpoczęło się trochę niemrawo. Lekką przewagę od początku miały jednak podopieczne Piotra Mazurkiewicza. Medyk jednak nie odpuszczał. W konsekwencji otrzymał rzut karny, który na gola zamieniła Natalia Chudzik. Gospodynie szukały intensywnie wyrównania. Gdy zdawało się, że to goście utrzymają prowadzenie do przerwy.. w końcu padły gole. W 44. minucie Sylwia Matysik strzałem głową pokonała Dolan, a parę sekund później Dżesika Jaszek wyprowadziła Górnika na prowadzenie.

Po przerwie widać było większą mobilizacje po ich stronie. Bramka Dolan była dosłownie oblegana. W końcu pękło. W 62. minucie Ewelina Kamczyk wykorzystała podanie Jaszek i trafiła na 3:1. Chwilę potem w teoretycznie nie groźnej sytuacji kontaktową bramkę zdobyła Karolina Majda. Później nie wiele się już działo. Górnik dowiózł zasłużone zwycięstwo i postawił chyba (przed)ostatni krok do tytułu.

22. kolejka Ekstraligi
25.04.2018, Łęczna
Górnik Łęczna vs Medyk Konin 3:2

43′ Sylwia Matysik, 45’+ Dżesika Jaszek, 62′ Ewelina Kamczyk – 33′ Natalia Chudzik k, 70′ Karolina Majda

MVP TKF : Dżesika Jaszek
sędzia: A.Adamska

GÓRNIK: Kowalska – Rogalska, Guściora, Górnicka, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Zdunek (88′ Materek), Grabowska (57′ Zawistowska), Jaszek (85′ Jędrzejewicz), Kamczyk.

MEDYK: Dolan -Slavcheva, Chudzik, Sałata, Zając, Olejniczak, Balcerzak, Sikora (88′ Iwaniszyn), Pakulska, Kaletka, Gawrońska (59′ Majda).