Biała zebrała Truskawki

Spotkanie to nie miało dużego znaczenia dla układu tabeli, ale dla utrzymania ligowego bytu już jak najbardziej. Podopieczne Michała Kwietnia nie dały szans beniaminkowi z Górzna, pokonując go 5:0.

Wynik jednak nie odzwierciedla w pełni boiskowych wydarzeń. Unifreeze grało dobre spotkanie, lecz nie potrafiło wykorzystać swoich okazji, nie wykorzystało nawet rzutu karnego. Punktowały za to gospodynie. Zaczęło się dość kontrowersyjnie. Już w 4. minucie z rzutu karnego trafiła Ewa Cieśla, dokładnie półgodziny później podwyższyła na 2:0. Był to bardzo niebezpieczny wynik, bo Truskawki mogły łatwo złapać kontakt. Niestety dla nich, dziś im wiele nie wychodziło. W 47. minucie Dominika Gąsieniec trafiła na 3:0. Swoją dobrą grę udokumentowała drugim golem niecałe dwadzieścia minut później. Dzieła dokończyła bramka Mileny Mikołajczak w końcówce spotkania.

Obu zespołom została już tylko batalia o utrzymanie w grupie spadkowej. Zanim to jednak nastąpi, to środę o 16:00 ostatnia kolejka fazy zasadniczej. Akademiczki zagrają w Radomiu z Czwórką, a Unifreeze podejmie u siebie Jagiellonki.