Czarne zdobyły Kraków

Podopieczne Krzysztofa Kroka z Czarnymi grały z nożem na gardle. Idąc dalej tą metaforą gardło podcięły im gole Joanny Operskalskiej i Patricii Fischerovere oraz świetna gra Hmirovej. Marzenie o grupie mistrzowskiej w Krakowie odeszło na dobre, futsalowe wysiłki odbiły się czkawką na trawie.

Pierwsze minuty to gra cios za cios. Najpierw groźnie strzelała Suskova, potem Wieczorek. Potem bardzo groźne okazję miała Anna Zapała. Najpierw przegrała pojedynek sam na sam z Szymańską, a potem minimalnie przestrzeliła obok bramki. Czarne nie pozostał dłużne. Zalewie minutę po okazji Jagiellonek wyszły na prowadzenie. Po rzucie rożnym, zamieszanie wykorzystała Operskalska i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Czarne poczuły swoją szansę, lecz mimo okazji do przerwy wynik się nie zmienił.
Po przerwie to Patricia Hmirova doszła do głosu, jej znakomite okazje parokrotnie blokowała Karolina Klabis. Przyjezdne przeważały i na dziesięć minut przed końcem Fischerova ustaliła wynik spotkania.

Jagiellonki zamknęły sobie drogę do grupy mistrzowskiej, Czarnym za to nikt nie zabierze trzeciego miejsca po fazie zasadniczej i brak medalu będzie porażką. Już w środę w 22. kolejce AZS UJ Kraków zagra na wyjeździe z Unifreeze Górzno, a podopieczne Grzegorza Majewskiego zagrają w derbach województwa śląskiego z Mitechem Żywiec.

 


21.kolejka Ekstraligi
21.04.2018, Kraków
AZS UJ Kraków vs Czarni Sosnowiec 0:2 (0:1)

0:1 Joanna Operskalska 25′
0:2 Patricia Fischerova 80′

MVP TKF : Patricia Hmirova
sędzia : Ewa Żyła

AZS UJ : Klabis – Woźniak, Konopka, Maziarz (74′ Bryzek), Zapała, Bartosiewicz (70′ Malota), Bolko, Dul (65′ Ładocha), Kubaszek, Wilk, Wójcik (55′ Sitarz)

CZARNI : Szymańska – Grad, Wieczorek (46′ Smidova), Operskalska, Zdechovanova (86′ Ogierman), Fischerova, Hmirova, Matla, Suskova, Cichosz, Cichy (46′ Hałatek)

One Reply to “Czarne zdobyły Kraków”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.