Remis w bitwie o grupę mistrzowską

Dziś miało się wyjaśnić, kto zagra w grupie mistrzowskiej i zapewni sobie ligowy byt. Jednak w bezpośredniej bitwie Mitech zremisował 2:2 z Olimpią Szczecin i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce w środę.

Pierwsze minuty w Żywcu należały do przyjezdnych. Szczecinianki były bardziej aktywne i stwarzały sobie duże zagrożenie na połowie rywalek. Już w 7. minucie bardzo groźny strzał Roksany Ratajczyk przeszedł nad poprzeczką Komosy. Dziesięć minut później to Mitech był o krok od zdobycie prowadzenia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Agaty Droździk piłkę z linii bramkowej wybiła Amelia Bińkowska. Kolejne minuty to wymiana ciosów z obydwu stron, która lepiej skończyła się dla Olimpii. Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania po strzale Korneli Grosickiej przyjezdne objęły prowadzenie.

W drugiej połowie gospodynie jak najszybciej próbowały wyrównać stan spotkania i huraganowo atakowały bramkę Niesterowicz. Już w 51. minucie za sprawą Dominika Sykorova trafiła na 1:1. Mitech nie cieszył się długo prowadzeniem.. bo tylko dwie minuty. Po golu Matildy Böhm Olimpia odzyskała prowadzenie. Spotkanie się uspokoiło. Nie na długo, bo dziesięć minut później Katarzyna Wnuk ustaliła wynik spotkania na 2:2.

Już w najbliższą środę Olimpia podejmie w Szczecinie AZS Wrocław. Mitech natomiast zagra w Sosnowcu z Czarnymi. Uprzywilejowaną pozycję mają dziewczyny ze Szczecina, jeśli wygrają ze słabym w tym sezonie AZS-em, to po raz pierwszy w historii zagrają w grupie mistrzowskiej i zajmą miejsce w górnej połowie tabeli.