#Ekstraliga : Kolejny hit w Wałbrzychu ONLINE

Dziś w hitowym spotkaniu 21. kolejki Ekstraligi AZS PWSZ Wałbrzych podejmuje zmierzającego do Mistrzostwa Górnika Łęczna.

Oba zespoły zaliczają wiosną wspaniałą passę. Górniczki zaliczyły komplet zwycięstw, a AZS PWSZ tylko dwa razy stracił punkty- w spotkaniach z Jagiellonkami i z Medykiem. Jeżeli chodzi o bilans spotkań pomiędzy obiema drużynami, do tej pory Górnik wygrał na siedem pojedynków aż pięć razy, natomiast dwa ostatnie mecze kończyły się remisem 1:1 i wygraną 1:0 akademiczek.

Jak było jesienią ? W Łęcznej podopieczne Piotra Mazurkiewicza sensacyjnie uległy Wałbrzychowi 0:1. Jedynego gola spotkania strzeliła Oliwia Rapacka już w czwartej minucie gry. Gospodynie próbowały wyrównać, lecz wszystko na marne. W drugiej połowie przewaga Górniczek była wyraźną, lecz to wałbrzyszanki bardzo skutecznie rozbijały ataki. Świetnie grał blok defensywny na czele z Jolą Siwińską, Gosią Mesjasz i Anżeliką Dąbek. One w głównej mierze sprawiły, że Górniczki opuszczały murawę, a potem szatnię ze spuszczonymi głowami.

Jak będzie dziś ? Górnik nie może pozwolić na wpadkę w Dolnym Śląsku, by pewnie dążyć do Mistrzostwa. Typujemy zwycięstwo gości po wyrównanym i ciekawym boju.

Początek spotkania przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu o godzinie 17:00. Klub przygotował niespodziankę – dla wszystkich tych, co nie będą mogli dotrzeć na stadion na kanale YouTube : AZS PWSZ Wałbrzych TV przeprowadzona zostanie przeprowadzona transmisja z tego wydarzenia.