Selekcjoner reprezentacji Polski U17 Nina Patalon powołała dwadzieścia zawodniczek na Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w maju na Litwie. Turniej dla nas szczególny, bo po pięciu latach niebytu wracamy na salony.Reprezentacja Polski została wylosowana do grupy B wraz z zespołami Hiszpanii, Angli i Włoch.

1. Wiktoria Kiszkis (Arsenal Women Football Club)
2. Klaudia Homa (AZS Wrocław)
3. Michelle Biskup (FC Koln)
4. Alexis Legowski (FC Stars Massachusetts)
5. Zofia Buszewska (KKPK Medyk Konin)
6. Kinga Kozak (KKPK Medyk Konin)
7. Oliwia Cichy (KKS Czarni Sosnowiec)
8. Natalia Padilla Bidas (Malaga CF Femenino)
9. Adriana Achcińska (Miedź Legnica)
10. Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf)
11. Zuzanna Radochońska (Sztorm AWFiS Gdańsk)
12. Anna Konkol (TS ROW Rybnik)
13. Marta Kaźmierczak (UKS Bielawianka Bielawa)
14. Oliwia Silny (UKS Bielawianka Bielawa)
15. Agnieszka Glinka (UKS SMS Łódź)
16. Wiktoria Zieniewicz (UKS SMS Łódź)
17. Paulina Filipczak (UKS SMS Łódź)
18. Alicja Sokołowska (UKS SMS Łódź)
19. Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź)
20. Paulina Tomasiak (UKS Staszkówka Jelna)


 

Grupa A: Litwa (gospodynie), Niemcy (obrońcy tytułu), Finlandia, Holandia
Grupa B: Polska, Hiszpania, Włochy, Anglia

 

  •  Litwa (gospodynie, debiutantki)
  •  Holandia (trzeci turniej, największe osiągnięcie to czwarte miejsce 2010)
  •  Finlandia (debiutantki)
  •  Hiszpania (dziewiąty turniej, trzy razy złoty medal 2010, 2011 i 2015)
  •  Włochy (trzeci turniej, brązowy medal w 2014)
  •  Anglia (szósty turniej, brązowy medal w 2016)
  •  Polska (drugi turniej, złoty medal 2013)
  •  Niemcy (dziesiąty turniej, złoty medal 2008 , 2009, 2012, 2014, 2016, 2017)

Trzy najlepsze zespoły turnieju finałowego zakwalifikują się do Mistrzostw Świat 2018 U-17, które zostaną rozegrane od 13 listopada do 1 grudnia w Urugwaju.

STADIONY 

  • Stadion Marijampole FC, 6581 miejsc (4 mecze grupowe, półfinał, finał)
  • Stadion Alytus, 3728 miejsc (4 mecze grupowe, półfinał, baraż o MŚ)
  • Stadion Centralny Šiauliai, 3000 miejsc (4 mecze grupowe)

 

HARMONOGRAM MISTRZOSTW 

  • faza grupowa: 9, 12 i 15 maja
  • półfinały : 18 maja
  • Finał i baraż o Mistrzostwa Świata: 21 maja

 


 

Środa – 9 maja

A
Finlandia v Niemcy: 16:00, Marijampole
Litwa v Holandia: 18:00, Alytus

B
Włochy v Hiszpania: 10:00, Siauliai
Polska v Anglia: 16:00, Siauliai

 

Sobota – 12 maja

A
Niemcy v Holandia: 10:00, Siauliai
Litwa v Finlandia: 16:00, Siauliai

B
Hiszpania v Anglia: 12:00, Alytus
Polska v Hiszpania : 14:00, Marijampole

Wtorek – 15 maja

A
Niemcy v Litwa: 18:00, Alytus
Holandia v Finlandia : 18:00, Marijampole

B
Hiszpania v Polska: 12:00, Alytus
Anglia v Włochy: 12:00, Marijampole

Piątek – 18 maja :
PÓŁFINAŁ: 15:30, Alytus
PÓŁFINAŁ: 18:00, Marijampole

Poniedziałek – 21 maja :
FIFA U-17 Women’s World Cup play-off: 13:00, Alytus
Finał: 18:00, Marijampole

Pokaż znajomym:

Dodaj komentarz