Mitech mógł już odjechać rywalkom w walce o grupę mistrzowską, jednak to SMS zwyciężył.

Spotkanie w Łodzi już od początku nie obfitowało w okazję bramkowe. SMS raz po raz próbował sforsować obronę zespołu z Żywca, lecz ten się bardzo mądrze bronił. Mitech popełnił bardzo poważny błąd, jak się później okazało kluczowy dla całego spotkania. W 24. minucie indywidualny błąd popełniła Magdalena Chrzanowska, rywalki po przejęły piłkę. Paulina Filipczak odegrała do Nikoli Karczewskiej, która pokonała Olę Komosę. Góralki jednak się nie poddawały, lecz dało ty tylko słupek po uderzeniu Magdy Matyji.
Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu spotkania. Kibice dalej oglądali wyrównaną bitwę. W 62. minucie SMS mógł podwyższyć wynik spotkania, lecz strzał Karczewskiej obił poprzeczkę. Mitech w samej końcówce spotkania mógł wyrównać. W 90. minucie Agata Droździk doskonale przymierzyła z rzutu wolnego, ale Danuta Paturaj wyśmienicie sparowała piłkę zmierzającą w samo okienku.

Już za tydzień 21. kolejka Ekstraligi. SMS zagra na wyjeździe z AZS-em Wrocław, a Mitech podejmie u siebie Olimpię Szczecin.


 

20. kolejka Ekstraligi
15.04.2018, Łódź
UKS SMS Łódź vs TS Mitech Żywiec 1:0 (1:0)

Nikola Karczewska 24′

MVP TKF : Nikola Karczewska
sędzia : K.Lisiecka-Sęk

SMS : Paturaj – Kurzawa, Zdunek, Zubchyk, Wiankowska, Osińska (75′ Wesołowska), Walak (88′ Enjo), Parczewska, Kharlanava (65 Kołodziejek), Filipczak (80′ Dragunowicz), Karczewska

TS MITECH : Komosa – Sobota, Droździk, Rżany, Gruszka (65′ Zegan), Chrzanowska (65′ Mihaldova), Wiśniewska, Sykorova, Stopka (60′ Rosak), Matyja (60′ Zeman), Wnuk

Pokaż znajomym:

One thought on “SMS znów wygrywa. Mitech marnuje swoją szansę”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.