Tak pisze się historia! Wałbrzych gromi Wrocław

– fot. Ewa Żeligowska

Wygranej gospodyń spodziewał się prawie każdy, ale tak wysokiego wyniku chyba nawet trener Kamil Jasiński nie wymyślił.

W ósmym spotkaniu derbowym obu ekip w historii działo się wiele. Broniącym się przed spadkiem przyjezdnym siły starczyło tylko na pierwsze dwadzieścia minut, kiedy to umiejętnie potrafiły się jeszcze bronić. Wrocławska twierdza padła w 21. minucie. Po strzale Oliwii Rapackiej piłka trafiła leżącą na ziemi Dominikę Dereń i myląc Annę Bocian, wpadła do siatki. Osiem minut później było już 2:0. Strzał Dereń zablokowała defensywa gości, lecz piła trafiła do Katarzyny Rozmus, a ta skierowała piłkę do siatki. Na kolejne bramki trzeba było czekać do 61. minuty. Dwa razy z główki po dośrodkowaniach Rozmus trafiła Małgorzata Mesjasz. Podwyższyła Karolina Gradecka, trzy minuty później świetnie uderzyła pod poprzeczkę Oliwia Maciukiewicz. Dzieła zniszczenia dokończyła w 86. minucie Elena Klepatska.

Już w środę o 17:00 AZS PWSZ podejmie u siebie zaległym spotkaniu 16. kolejki Medyka Konin. Już za tydzień 21. seria spotkań AZS Wrocław podejmie u siebie UKS SMS Łódź, a Wałbrzych zagra z Górnikiem Łęczna.